| Ladybuug a întrebat:

Comentati citatul : "Poate ca povestea este partea cea mai frumoasa a vietii omenesti... Cu povesti ne leagana lumea, cu povesti ne adoarme. Ne trezim si murim cu ele." (Mihai Eminescu).

Ce versuri love struck. Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Tot ce trece si iasa din viata noastra, ramane in urma o poveste. Orice lucru/fapt petrecut in viata noastra ne lasa o "urma" mai mult sau mai putin pronuntata. In viata asta grea, visele, sperantele, povestile, sunt partile cele mai bune in exista noastra. Adormin sperand, ne trezim sperand (la o viata mai buna) confused