| biencutza23 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa opera a lui Mihai Eminescu?

Răspuns Câştigător
| IlonaIlona a răspuns:

Consider ca Mihai Eminescu are multe opere frumoase, insa pentru mine Luceafarul reprezinta una dintre cele mai frumoase poeme.In aceasta poezie se descrie in cele 98 de strofe povestea de iubire dinte un mit, Luceafarul si prea frumoasa insa nemuritoarea Catalina, insa Eminescu vrea sa arate ca oamenii sunt schimbatori si pot renunta foarte usor la o iubire imposibila pentru una posibila...Parerea mea:*

6 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Mie imi place "Atat de frageda"

| adriangabor92 a răspuns:

Luceafarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si normal ca luceafarul http://ro.wikisource.org/wiki/Luceaf%C4%83rul_(Eminescu)

| TiffanyTpu a răspuns:

Luceafarul in mod normal:X...dar depinde si de gusturile cititorilorwinking