Concurs: Care-i scenariul perfect pentru o intalnire de Dragobete?

In traditia noastra, Dragobetele este o sarbatoare a iubirii, o zi pe care ar trebui sa o petreci langa cel care ti-e drag. Alaturi de prietenii de la Farmec, va invitam la un concurs. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne povestiti care este scenariul vostru perfect pentru o intalnire de Dragobete. Unde v-ar placea sa mergeti? Ce-ati purta? Cum v-ati aranja?  Va asteptam comentariile, iar unul dintre acestea va castiga, prin tragere la sorti, un set din gama Farmec Natural, format dintr-un demachiant, o crema de corp, o crema de fata si-o crema de maini.

1 demachiant

1 crema de corp

1 crema de fata

1 crema de maini

Va asteptam comentariile pana pe 24 februarie.

P.S: Baieti, nu va sfiiti. Si voi puteti sa va inscrieti la concurs :) Punem pariu ca dragele voastre se vor bucura de premiu.

Alexandra - TPU

64 răspunsuri:
| adryan a răspuns:

In primul rand totul tine de imaginatie si de finante. Ar fi frumos sa petrecem de Dragobete la munte intr-o excursie, unde sa avem parte de plimbari in natura, sa ne bucuram de partii si de bunatatile traditionale, consumate intr-un decor feeric si bineinteles, totul sa culmine cu o stare de bine in fata semineului, unde sa ne incalzim inimile.

| mmonika1304 a răspuns:

De Dragobete as purta o rochita rosie un fel de little red dress si as dori sa servesc o cina romantica intr-un restaurant din Paris bineinteles acesta este doar un vis, dar e frumos sa visam nu?!winking

| Vasilescu_Ionel-Cornel_1974 a răspuns:

O cabana la munte undeva in Bucovina. Plimbare pe munte si o cina romantica.

| andu4bidden a răspuns:

Un zbor romantic cu balonul cu aer cald intr-o zi insorita si calduta... Imbracamintea n-ar fi una sofisticata, ci comoda si un machiaj cat mai natural. Bineinteles ochelari de soare happy.

| Ginell a răspuns:

Scenariul perfect nu ar trebui sa fie tocmai perfect. Acele mici greseli sau lucruri uitate fac sa se transforme ziua in ceva spontan. Asta ar fi un scenariu perfect, cel spontan. Unde partenerii se trezesc imbratisati, isi beau cafeaua/ceaiul si ies in oras, unde fiecare vine cu cate o idee geniala despre ceva de facut. Pe parcursul zilei partenerii isi fac mici cadouri, simbolice si de durata, iar la sfarsitul zilei cineva sa pregateasca acasa (la cererea unuia dintre parteneri) ceva special, intr-o atmosfera cum isi doresc amandoi, ceva care sa se asemene cu locul lor preferat sau ca destinatia cu cele mai frumoase amintiri. Acestea alaturi de o cina si niste vin. Dragobetele se sfarseste cu "sex" si apoi somn linistit, pana a doua zi.

| Daliu_Monica_1979 a răspuns:

Mi-ar placea mult de tot un restaurant italienesc, unde m-as rasfata impreuna cu sotul meu. As alege o tinuta foarte feminina si un machiaj de seara si m-as bucura de fiecare minut petrecut acolo.

| munaaa a răspuns:

Pe un vas de croaziera, as purta o rochie simpla, vaporoasa

| ALLYNA80 a răspuns:

Dragobetele este o sarbatoare frumoasa, prin urmare as acorda o atentie deosebita acestei zile: as incepe cu un cadou pentru persoana iubita, apoi as continua cu o achizitie pentru mine- o rochie rosie, pe care as accesoriza-o cu bijuteriile primite cadou anul trecut de Dragobete.

| FlorinaMadalina a răspuns:

Eu sunt o fire mai simpla. As fi fericita in orice loc atat timp cat sunt alaturi de persoana iubita! Iubirea nu consta in cadouri foarte scumpe si nu trebuie aratata doar de Dragobete sau de Ziua Indragostitilor, iubirea trebuie aratata in fiecare zi! Nu este necesar o zi speciala pentru a face un cadou persoanei iubite. Eu asa consider.

| Apostol_Viorica_1955 a răspuns:

Scenariul perfect de dragobete pentru mine e foarte simplu,dar foarte greu de realizat:mi-ar place sa fiu pe o plaja intr-o tara exotica,cu mult soare,la umbra palmierilor, cu sotul meu drag, o sampanie buna, sa uit toate grijile si necazurile, sa ma bucur de viata! Nu m-as aranja prea mult avind in vedere ca pe plaja ai nevoie doar de costum de baie!

| Adina_Radu_1987 a răspuns:

De Dragobete mi-ar placea sa merg alaturi de iubitul meu intr-un loc unde sa fim doar noi doi.As purta o tinuta lejera iar seara i-as face o surpriza : o tinuta sexy

| Asfi_Daca_1971 a răspuns:

Ma bucur ca cineva isi mai aduce aminte ca avem traditii de respectat. E adevarat ca noi cei de la oras doar le amintim, dar sustin din rasputeri promovarea sarbatorilor romanesti.La fel de adevarat este ca nu-mi trebuie o sarbatoare anume, fie ea si Dragobetele, pentru a ma rasfata. Dragostea o sarbatoresti in fiecare zi, daca nu uiti sa zambesti....asa ca sper sa castig produsele de la voi.

| Popescu_Cristina_Simona_1988 a răspuns:

I-as face o invitatie iubitului meu pentru a ne plimaba cu balonul pentru ca stiu ca-si doreste de foarte mult acest lucru si seara am cina si ne-am bucura unul de altul.

| Ioana_Flory_1993 a răspuns:

Anul acesta o sa petrecem de pe 22 pana pe 24 de Dragobete, deoarece pe 22 este ziua mea de nastere si petrec cu iubitul meu si am hotarat sa luam o cina romantica speciala la un restaurant si dupa aceea sa plecam la munte.

| Mănescu_Carmen_Elvira_1979 a răspuns:

De dragobete mi-ar placea sa merg la o piesa de teatru, nu am mai fost de mult. M-as inarma cu multa rabdare, imbracata si parfumata cat sa ma simt bine in pielea mea si m-as relaxa cu siguranta, desigur ca toate aceastea cu sotul meu.

| Mihaela_Timaru_1978 a răspuns:

Dragobete...cuvantul acesta ma intoarce in timp si vad un scenariu minunat. Fete si flacai desculti alergand pe pajisti bucurandu-se de venirea primaverii.Toti sunt puri si curati isi ofera flori de primavara.De ce nu mai suntem si noi asa? Visam la cadouri scumpe, bijuterii cine romantice, dar oare dragostea asa trebuie intretinuta? Doresc de Dragobete sa ma bucur de natura, sa culeg ghiocei si sa le ofer persoanei iubite.Sa ne plimbam, sa ne facem declaratii de dragoste si sa ne bucuram de aceasta zi minunata.

| dana1810 a răspuns:

E o zi ca toate celelalte, fiindca sentimentele sunt aceleasi. Mi-ar placea sa o petrecem simplu, impreuna, razand si povestind ca de obicei, plimbandu-ne si luand cina ca in restul zilelor. Traim zilnic o "zi de Dragobete" asa incat fiecare zi e speciala pentru noi.

| Racoti_Doina_1961 a răspuns:

Pe o insula pustie, fara laptop, telefon, etc.....doar noi 2 si o chitara

| Man_Ada_1989 a răspuns:

Super sexy la o cina romantica!

| Daniela_Gavrila_1982 a răspuns:

Sunt o fire romantica mi-asi dori sa o petrec alaturi de persoana iubita in casuta noastra, sa luam cina in lumina lumanarilor, apoi sa facem o baita cu saruri parfumate si petale de trandafiri, si sa fim noi o familie, de cadouri sincer ar fi de ajuns sa fim doar noi si atat...

| Elena_Andreea_1987 a răspuns:

Iubirea ar trebui sa fie aceeasi nu sa fie mai deosebita de Dragobete.Trebuie sa ne iubim unu pe celalalt si sa ne respectam zi de zi nu numai intr-o zi anume.Ce e mai pacat e ca noi tinem traditia care e in America cea de Valentine's Day si nu a noastra, dar na asta e mentalitatea romanilor.As vrea sa fiu cu cel iubit la munte, la o cabana unde suntem numai noi 2 si sa luam cina frumos in camera la lumina lumanarii si pe fundal sa cante o muzica lenta frumoasa.

| goleanuanisoara a răspuns (pentru Elena_Andreea_1987):

Iubirea nu se sarbatoreste intr-o zi anume. Iubirea este o sarbatoare continua, nu iubim azi si maine nu. Iubim si-atat! Iubirea se traieste in fiecare zi, in fiecare clipa, prin lucrurile simple, prin tot ceea ce faci.Nu trebuie lumanari, flori, mult fast si muzica aleasa. Iubirea are fastul ei, muzica ei pe care doar indragostitii o aud. Oriunde. oricand si oricum, cei ce se iubesc gasesc timp si loc pentru un sarut patimas si o soapta de iubire!

| serena82 a răspuns:

Mi-ar placea o iesire la restaurant, deci imbracamintea si look-ul trebuie sa fie neaparat elegante.

| laurasararu a răspuns:

O cina romantica la un restaurant in oras ar fi perfecta! As purta o rochie de seara simpla, dar mulata, o pereche de cizme negre cu toc, un ceas elegant si o pereche de cercei lungi argintii. Machiajul sa fie simplu, mascara si tus de gene, un ruj de culoarea buzelor cu putin sclipici. Mi-ar placea sa primesc un singur trandafir - nu sunt fana buchetelor mari si a gesturilor marete decat in cazul cererii in casatorie, dar nu este cazul.
La cina am servi cate un pahar de vin rosu, iar dupa cina am face o plimbare pe malul Oltului, unde se vede minunat luna si Podul Olt.
Seara am incheia-o in felul nostru caracteristic - cu multa, multa dragostewinking

| Elena_Banu_1977 a răspuns:

Scenariul perfect: sa stau acasa,sa gatesc ceva bun, m-as imbraca in trenig pentru ca e mai comod, mi-as prinde parul sa nu cada in mancare, as cumpara o sticla de vin bun, si am viziona sa zic filmul Pearl Harbor. happy

| Doina_Micu_1955 a răspuns:

Voi merge cu prietenul meu la un restaurante. Ma aranjez pentru a fi frumoasa: crema, machiaj, rochie eleganta. Apoi cel mai sigur ne vom continua seara cu o mica plimbare pe afara - s-ar putea sa fie frig si nu se poate mai mult...si acasa happy

| Diankaa a răspuns:

Anul asta voi fi din nou singura de Dragobete, in sensul ca iubitul meu nu este langa mine fizic.In orice caz, putina imaginatie nu strica.Scenariu perfect,sincer nu exista si nici nu mi-ar placea sa fie perfect,fiindca trebuie sa existe putina sare si piper,iar piperul sa fie o cearta patimasa si neasteptata, apoi rapid o impacare imprevizibila. Iuitul meu este in armata acum in alta tara, iar eu il astept pana isi va termina slujba, insa daca printr-un absurd minunat ar fi langa mine, acesta ar fi cel mai frumos cadou.Nu imi place romantismul, imi place imprevizibilul si toate lucrurile ce nu sunt planificate, de aceea poate as vrea sa ma surprinda cu un zbor cu balonul, ori o cina la un restaurant atarnat de o cladire, ori pur si simplu sa ma prezinte odata si odata parintilor lui! laughing

| Mihaela_Ambrus_1984 a răspuns:

Scenarii ne facem cu toții, indiferent dacă obiectul scenariului răspunde sau nu la ele. Asta e partea cea mai bună" spunea ieri un prieten de-al meu. Mă întreb dacă vi se întâmplă și vouă – să elaborați mici scenarii, uneori demne de un film, în care voi să treceți prin foc și pară, prin suferințe sau bucurii de poveste și la finalul căruia să vi se îndeplinească cele mai ascunse dorințe?

Când eram mai mică și nu puteam dormi, îmi imaginam cum băiatul de care îmi plăcea nu vine să mă tragă de cozi, ci să îmi fure un pupic. Când eram la liceu, îmi derulam sub pleoape scenariul perfect în care voi întâlni băiatul de care mă voi îndrăgosti. Îi atribuiam calități remarcabile și niciun defect. Decorul întâlnirii noastre nu era mereu unul romantic, dar întotdeauna demn de o ecranizare. N-a fost să fie ca în filmele din capul meu, dar prima mea îndrăgostire merită și acum măcar un scurt metraj.

După prima dezamăgire în dragoste, îmi construisem din durere un alt scenariu, cel prin care EL se va răzgândi și va vedea cu ochii ăia blânzi că a greșit. Asta chiar n-a fost să fie, dar s-a dovedit, de dragul dramei, că i-a părut rău.

Uneori, scenariile astea păcătoase, care ne țin departe de frământările vieții reale, ne alină și ne dau o speranță falsă care e bună, măcar în seara în care adormi pierdut între visul tău și visul somnului. Un scenariu bun, la vremea lui, vindecă fals suflete sfărâmate și crește speranțe deșarte, dar vremelnic adevărate.

Un scenariu cu happy-end poate că nu se îndeplinește după îndicațiile Regizorului, dar ajunge la arhiva viselor și în locul suferințelor aduce în scenă Imaginația. Dacă e unul bun și insistent, poate fi o ciornă pentru Oscarul pe care ni-l dorim cu toții. Aveți grijă ce visați: într-o bună zi, Studioul va striga: Acțiune!

| Gheorghe_Stelian_1969 a răspuns:

Pentru mine si sotia mea fiecare zi petrecuta impreuna e o sarbatoare dar de sarbatoarea dragostei la romani vom petrece si mai bine.Va multumesc ca acordati o sansa barbatilor sa faca un cadou sotiilor.

| Mădălina_Dascălu_1992 a răspuns:

O cina romantica in 2 ar fi perfect, dar mi-ar placea sa fie acasa pentru ca este mai intim.Cu îmbrăcămintea, nu va conta, va fi o surpriză, care abia aștept să o pun în practică de Dragobete.

| RoxanaUrsu a răspuns:

De Dragobete, mi-ar placea sa sarbatoresc iubirea alaturi de jumatatea mea in insula Santorini. Sa cutreieram mana-n mana stradutele inguste si zgomotoase, sa ne plimbam pe plaja si sa privim marea la infinit. Seara vom merge la o taverna cu o priveliste de neuitat si vom admira impreuna apusul de soare, delectandu-ne cu fructe de mare si vin alb, in acorduri de bouzuki. Eu voi purta o rochie vaporoasa din in, albastra si imi voi pune in par trandafirul alb primit de la el. Vom depana amintiri si ne vom bucura impreuna de aceste momente magice.