| ThatWeirdFuck a întrebat:

Considerati ca fumatul e "sexy"?

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mi-e că dacă îți răspund, se va interpreta că încurajez fumatul...

S-o luăm așa: în opinia mea, este sexy la persoana iubită, a mea și numai a mea.
Dar nu tot ce e sexy e și sănătos.

| positivity a răspuns:

Sexy? În nici un caz.
Penibil? Cu siguranţă.

| beautifulkiss a răspuns:

NuhappyFumatul este o porcarie si nu este un mod prin care-ti faci viata mai frumoasa.Te distruge complet si odata ce te-ai apucat nu prea te mai poti lasa, decat daca ai o vointa de fier, dar totusi foarte greu.Multi tineri se apuca fumat din cauza anturajului sau din pricina faptului ca ei cred ca e "cool" sa fumezi.
Din nefericire foarte multi tineri au inceput sa fumeze ceea ce nu e bine deloc, dar nu prea avem ce facesad

| anss23 a răspuns:

Nu e sexy, poate unora le place cum le stă cu ţigara în gură, dar chiar nu merită dacă ne gândim la cât de dăunător este.big grin

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Costisitor,nesanatos si non atractiv

| morningstar a răspuns:

Depinde de genul de persoana, de imprejurare si de multi alti factori.
De ex nu vad nimic frumos cand o femeie gravida, un batran, o mama cu copiii dupa ea, un copil fumeaza pe strada, in tren sau pe unde apuca. In schimb, nu este o imagine chiar urata atunci cand la o petrecere sau intr-un bar cineva fumeaza la o masa si nu exagereaza.
Totusi, cuvantul 'sexy' mi se pare exagerat in contextul asta, nu vad ce poate fi atragator in a te afuma pe tine si in a-i afuma si pe ceilalti. Sa nu mai vorbim de mirosul ce ramane in piele, par, haine, etc.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Sexy? În niciun caz, este cool pentru unele persoane. însă acum e mai cool să nu fumezi la câte persoane fumează, acum fiecare cu opinia lui, însă fumatul chiar nu are rost, şi nu merită, în primul rând dăunează sănătăţii, devii dependent, apoi dai şi banii aiurea pe tigări ...Numai bine!

| Dariusuu a răspuns:

Sexy? Depinde cum o iei, e sexy sa iti distrugi sanatatea? Wake up!

| Xtadelo a răspuns:

Nu.

| Anonima264 a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine crede asta are probleme!

| Gogu06 a răspuns:

Eu m-am apucat de fumat din simplul fapt ca simteam ca ma eliberez de stres. E ca si cand dai cu pumnul intr-un perete doar ca in cazul asta nu te trezesti cu mana franjuri. Fumez de 2ani aproape. Fumez si fara sa simt nevoia sa fumez, doar pentru ca am pachetul in buzunar sau in club ori la bere/suc/cafea cu prietenii. Vrajeala asta cu o sa mori, o sa iti cada dintii, o sa nu mai faci copii. Tataia fumeaza de 50 de ani si acum la 70 n-are nici o problema. Daca mananci bine, faci sport, te hidratezi si nu fumezi pachetul pe zi riscurile sunt minime.
Daca e "sexy", e sexi in reclame poate dar altfel nu.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Absolut deloc, nici la barbati, nici la femei. Din contra.

Răspuns utilizator avertizat
| Lauria a răspuns:

Nici vorbă.
Poate unii îl considera "cool" dar el este dăunător organismului.

| Vlelupu a răspuns:

Nu. E cancerigen.

| GlamiXD a răspuns:

Nu, clar!

| Andrada2003 a răspuns:

Nuuu.Fumatul iti scurteaza din viata!winking Nu este sanatos sa fumezi.winking

| Andrada2003 a răspuns:

Nu! Fumatul iti scurteaza din viata!winking

| Flori99 a răspuns:

NU! fumantul nu este in niciun caz"sexy" nu este dacat o metoda de a te imbolnavi