| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza si alimentatia animalelor care apoi le mancam nu credeti?

5 răspunsuri:
| Ale5184 a răspuns:

Normal, dar nu stiu cum iti poti da sema ce a mancat puiul inainte sa ajunga pe raft. Daca ai animale acasa, e altceva. Daca iei din piata/supermarket...mergi pe principiul "take it or leave it". Oricum toate au un "element surpriza". Nu ma mai mira nimic.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Crezi ca alimentatia lor ne influenteaza?

| Celcestietot a răspuns:

Conteaza.

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Ei hranesc animalele cu toate prostiile ca sa creasca cat mai repede. Prostiile alea raman in corpul animalelor si pe urma ajung in corpul nostru. Daca mananci foarte des carne, e posibil. De ce carnea unui pui de casa este mai tare decat cea a unui pui de cumpărat? Ptr ca unul creste normal, cum trebuie. Celalalt e umflat cu "de toate". In ziua de azi, 90% din produse ne fac rau, doar ca nu realizam. Probabil nu stim la ce sa ne asteptam ( in afara de obezitate)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Logic, da. Cine știe ce „halesc" și animalele de luăm nu știu ce „viruși".