| RAY a întrebat:

Copii ce gen de muzica ascultati voi?

29 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Drumstep, Trap, Metal, Manele.

| SG1995 a răspuns:

Rap,rock,pop mai rar, jazz, blues, și când mă ia nostalgia și manele.

| RAY explică (pentru SG1995):

O manea preferata?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu laughing, chiar nu, ascult uneori cele din perioada de vârf '90-2007. Deși melodiile țigănești clasice precum Erdelezi, Șaraiman sunt de calitate superioară manelelor.

| RAY explică (pentru SG1995):

Generic nu isi place?

| Nemessys a răspuns:

Linistea

| raMLesS a răspuns:

Asta https://www.youtube.com/watch?v=-sgjlX2M1wo
Asta https://www.youtube.com/watch?v=XTKKj0CX3yQ
Si alte melodii vesele, nu imi permit sa fiu trist.
Manelele la caterinca desigur.
Bagam cate 2 telefoanele sa cante simultan, si e amuzant cum se sincronizeaza.
Odata am pus eu cu colegii de camera + inca alti colegi aceiasi manea pe telefoane si se auzea acolo pe hol :)) 10 telefoane care canta aceiasi manea, tare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Death metal, black metal, rock industrial, hard rock si muzica clasica.

| Dalmore a răspuns:

Metale, post-rock, blues, jazz, vaporwave, chillstep, nu știu, sunt deschisă, ascult foarte multe. Pop românesc nu vreau să aud.

| aXy99 a răspuns (pentru Dalmore):

Nici pop romanesc de acum 10 ani?

| Dalmore a răspuns (pentru aXy99):

Ascultam Akcent, altceva nu-mi amintesc laughing

| Dalmore a răspuns (pentru aXy99):

Le știuuu, uitasem complet de ele.

Și asta
https://www.youtube.com/watch?v=U5QkrA-TVJs

| aXy99 a răspuns (pentru Dalmore):

Da, si-nca cate. Plus multe melodii house/dance.

https://www.youtube.com/watch?v=-KuiCNjRA1A&feature=share E o alta melodie interesanta, ceva mai recenta, care mie imi place.

| Endoryus a răspuns:

Copil sa ii zici lu hahalerul ala care il vezi in oglinda.
Muzica clasica, rock, pop si alte genuri care le-am uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dark/minimal tehno, trance, orchestrala, gotic metal, metal-core, post-rock, deep house, rap romanesc in general.

| PumpkinDoll a răspuns:

Metalcore,post-hardcore,screamo,deathcore,R&B,emo-pop,rap mai vechi de la noi gen Veritasaga, Dagga, Butch, Bita, Camuflaj.Trap mai ascultam inainte

| wpetterssone a răspuns:

Mă consider copil, chiar dacă sunt major. Ascult muzică instrumentală, de la Jazz la clasic și mă refer la aceste instrumente: pian, vioara și familia ei, saxofonul (dacă nu se exagerează), în general ascult Nocturnele lui F. Chopin.

| Alfred0703 a răspuns:

Metal, rock, house, edm, trap. De la Martin Garrix pana la Rammstein si Iron Maiden.

| AlexDarius3 a răspuns:

Absolut orice înafara de pop, serios acum, prea multe dulcegării şi chestioare mai vulgare care nu-s de mine, dar în rest absolut orice.

| Crsiti92134 a răspuns:

Manele

| DoarAlin a răspuns:

- Alternative metal
- Alternative Rock
- Christian Rock
- Dance
- Dubstep
- Electronic
- Folk
- Gothic Rock
- Groove Metal
- Gothic Metal
- Hard Rock
- Heavy Metal
- Hip Hop
- Metalcore
- Nu Metal
- Pop '70-80
- Punk Rock
- Post Grunge
- Rap
- Rapcore
- Rap Rock
- Games Soundtrack
- Symphonic Rock
- Trash Metal
- Pop Punk
- Pop Rock
- Post-Trash
- Death Metal
- OST-uri din jocuri video
- Clasica

| RAY explică (pentru DoarAlin):

Wow

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Wow pe naiba. E dubios rau de tot ca isi aminteste tot ce asculta.

| RAY explică (pentru Endoryus):

Are o memorie de pc

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Prea buna ca sa fie adevarata sa fiu sincer.

| Thyself a răspuns:

Folk, balade rock, rocknroll, rap