| Încrucişătorul a întrebat:

Craciunul a trecut si cerşetorii piosi dupa bani, tuica fiarta si covrigi/dulciuri inca vin.

Voi, cei cu interfon, cum scapati de ei? Prin urmare, n-ai cum sa nu le deschizi chiar daca intrebi cine sunt.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inchizi interfonul si la neamuri le zici sa te sune inainte sa vina la tine ca sa stii cand deschizi, eu nu ma aflu acasa asa ca am scapat de toti.

| Încrucişătorul explică (pentru mgtow):

Speţnaz, pana vin ei, mai trece o juma' de ora sau o ora.
Tot as putea sa ii confund...

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu mi s-a intamplat sa sune la interfon. Dar, asta e, raspunde si deschide-le, ca dupa se poate sa te sune din ciuda laughing.

| anss23 a răspuns:

N-ai putea să-i refuzi într-un mod frumos? Încearcă şi ei să căştige nişte bani, crezi că lor le place să se plimbe din uşă-n uşă pe frigul ăsta, deşi ştiu că majoritatea oamenilor le vor trânti uşa în faţă?

| Încrucişătorul explică (pentru anss23):

"A trecut Craciunul. Sau ati ramas inzapeziti?" - eu

Cu toate ca nici maica-mii nu i-a convenit, le-a dat totusi niste bani. Mie nu-mi convine deloc de faptul ca profita de "amorteala" de dupa Craciun (ca sa-i zic asa) si de 'bunatatea' aia care nu-si are rostul. Din pacate toti o avem. De ce? Habar n-am dar o avem in subconstienta.
Aparent, oamenii inca se iau in constiinta, chiar dupa Craciun, daca nu le dau ceva cersetorilor astora cu batu' ala indoit impletit dpa 27 decembrie.

Ce sa faaaac? Nu mai pot si deja ma mananca pumnul daca mai vin altii. Cu toate ca aia ar merita un uppercut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părinţii mei închid pur şi simplu interfonul pe timpul sărbătorilor de iarnă pentru a evita să fim sâcâiţi de tot felul de idioţi dornici de a lătra două strofe în schimbul a 10-20 de lei.

Dar în momentul în care voi fi eu " căpetenia " în familie şi voi avea sau nu interfon, voi face ceea ce a făcut maestrul Rowan Atkinson interpretând unul dintre legendarele sale personaje:

http://www.youtube.com/watch?v=XhaSA4uSuMw

| Antoniacopiluța a răspuns:

Pai inchide interfonul, stiu ca unii vin chiar daca nu te cunosc, incearca sa'i eviti sau spune'le ca nu ii primestihappy

| sisimiki a răspuns:

Chiar daca pare banal...Te sfatuiesc sa pui o piatra in usa de la interfon. Oamenii coe veni prin tot blocul iar daca bat la usa te uiti prin gaura...