| venusdoom a întrebat:

Cred ca toata lumea stie ce se intampla cu un mentos intr-o sticla de Coca Cola. Ma intrebam, daca acelasi efect il obti cu alt suc, sa zicem... Fanta sau Sprite?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mentos nu tine cont de marca bauturii.Ci de acid.Deci daca au acid se va comporta la fel.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca are efect mai mult sau mai putin la toate sucurile acidulate

| Antoniacopiluța a răspuns:

Da.De ce nu? In general ele au acid.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Cola are mai mult acid, cofeina, tot felul de prostii. Dar efectul poate fi relativ acelasi si la celelalte sucuri acidulate sau chiar si la apa minerala! Funda?

| flori5 a răspuns:

Lol...da venusdoom exact acelasi efect il are, incearac daca vrei sa te convingi big grin

| melekk a răspuns:

Normal pentru ca au acid