| RAY a întrebat:

Credeam ca animalele nu au ratiune,sentimente, dar omul care a omorat 20 de copii ce avea el de a facut asta?

nu suntem noi niste demoni care ne prefacem a fi ingeri

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Demoni cu masti de ingeri suntem, ai dreptate! Uneori oamenii se comporta ca niste bestii.

| onasis1961 a răspuns:

Acela nu se poate numi OM! Dezaxaţi din aştia nu au ce căuta in societate, nici în junglă, pentru că sun mai răi ca animalele de acolo.

| sabin89 a răspuns:

Nu cred ca este corect sa zici "Nu suntem noi niste demoni?". De ce "noi"? Care "noi"? Astea (cum a facut tanarul ala) sunt cazuri rare, niste exceptii. Noi, majoritatea, nu am face asemenea "ispravi".

| Cosmin86 a răspuns:

Ft multe animale au sentimente happy, cumpara-ti un caine sau o pisica si o sa vezi.

Legat de ratiune. poti sa ai ratiune si sa fii un criminal notoriu, nu au legatura una cu alta, faptul ca ai ratiune sau esti foarte inteligent nu te impiedica sa fii burtal in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles de la stiri ca avea o boala bipolara ceva de genu si autism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul dupa parerea mea e cea mai nenorocita specie de pe pamant, macar animalele se mananca intre ele ca sa se hraneasca dar noi? Omoram oamenii pentru ca nu sunt blonzi cu ochii albastri, omoram oamenii ca sa putem intra peste iei si sa le luam petrolul, ne batem joc de cel de langa noi si toate minunatii deaste. Lumea e dusa

| Dydy112 a răspuns:

Bine spus ..demoni..Eu nu inteleg ce e in mintea acestor oameni. Cum sa faci asa ceva? Oamen lipsiti de frica de Dumnezeu! sad

| hurricaneX a răspuns:

Omul face tot ce face cu mana lui, din lipsa de experienta, lipsa de ratiune, nervii, depresia si alti factori pot influenta unele fapte pe care le facem, inteleg ca nu e corect sau drept ce a facut el, dar asta nu inseamna ca toti oameni sunt asa. Animalele poate n-au ratiune dar sentimente au si trebuiesc uneori respectate mai mult decat pe alti oameni.