| SuperGirl2001 a întrebat:

Credeti ca as putea lua 10 la examen la romana daca la simulare am luat 9.5? Sunt in clasa a VIII-a.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

De obicei simularile sunt mai dificile decat examenul. Pe langa asta, avand in vedere ca mai ai timp sa repeti si sa clarifici ceea ce nu stii, eu zic ca ai putea lua nota 10.

| Musique a răspuns:

Da.
Mai repetă.

| R0R0 a răspuns:

E posibil.
Dar daca la examen iti pica un subiect pe care nu il stii, sansele scad.

| writtennnns72 a răspuns:

Întotdeauna să ai încredere în tine.
În opinia mea degeaba ai pus întrebare aici, pentru că dacă ai încredere în tine reuşeşti şi n-ai nevoie de părerea nimănui deoarece eşti singura care ştie de ce eşti în stare! Având în vedere că ai luat 9.50 la simulare este posibil să iei 10, dar asta cu mult exerciţiu.
Sper să iei 10!