| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca curiozitatea ajuta la ceva? big grin

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai se pare ca ne-a ajutat sa plecam din rai. Acum depinde si de curiozitate, uneori e indreptata unde nu trebuie, dar fara a intelegere si cunoastere nu ar exista progres iar dorinta de a cunoaste sau a intelege se numeste curiozitate.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ajuta la dezvolatarea individului si daca e in exces ajuta la tatonarea drumului spre esec

| Arthur a răspuns:

Da ajută, se spune că, curioşii mor repede.hee hee
lăsând gluma de o parte, fără curiozitate nu s-ar fi făcut multe din descoperirile majore ale ştiinţei.

| marrr a răspuns:

Curiozitatea a omorat pisicalaughing, insa nu strica uneorilaughing

| cosima11 a răspuns:

@BitterSweet. curiosii mor repede da nu mor prosti laughing)
ajuta si curiozitatea la ceva. intotdeauna stii mai multe lucruri decat stiu altii.si multe alte beneficii. nu strica sa fi curios, dar nici obsedat de curioshee hee nu trebuie sa fi:p

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Sigurwinking
Eu sunt mai curioasa decat orice curios...laughing
Stiu ca am sa mor tanara dar na, m-am nascut curioasa, mor curioasalaughing
E chiar bine sa fii din cand in cand curioasa, astfel poti afla lucruri noi si sa-ti dezvolti minteabatting eyelashes
Cum crezi ca a aparut electricitatea, aparatul de epilat, fehonul, si toate alea?laughing tongue

| bluerose a răspuns:

Ce curioasa esti! happy

| danbnz a răspuns:

Cred CA CURIOZITATEA ajuta la ceva! De exemplu eu am fost curios sa stiu ce e aia cacofonie. Am aflat acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa nu! Aceste curiozitati sunt niste informatii, care normal ca ne vor ajuta la ceva(indiferent daca ne vor indruma spre bine sau nu).
Din unele curiozitati, se invata mai repede decat din experietente, totul depinde de complexitatea informatiei necesare si de capacitatea de stocare a neuronilorwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne ajuta sa evoluam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bluerose daca nu as fi fost curioasa nu as mai fi pus atatea si atatea intrebari laughing si inca nu am terminat sirul big grin