| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, credeţi că principala caracteristică a unui jurnalist este "curiozitatea"?

4 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Feitan a răspuns:

Nu, ci dorinta de a expune adevarul publicului.

| shu7e a răspuns:

La cat de vaga este intrebarea banuiesc ca poti fi unul din aia care vorbesc mult si nu spun nimic. Si sunt destui si jurnalisti cu aceste calitati. Sau poti fi politician. Ori sperand ca vrei sa mergi la facultatea de jurnalism ai putea invata sa-ti expui opinia.
Hai sa vedem intrebarea ta de exemplu:
"credeţi că principala caracteristică a unui jurnalist este "curiozitatea"?"
Principala caracteristica care crezi tu (sau noi) ca ar trebui sa fie? Sau caracteristica pricipala a lui CTP sau a lui Cristian Hostiuc?
Sunt doua lucruri diferite cu raspunsuri diferite.