| izvordemunte a întrebat:

Credeti ca daca adminii de la TPU ar aplica "la sange" regulile de publicare a intrebarilor (dpdv gramatical, sa nu apara "ca", "sh", "tz" etc) abia ar mai aparea ceva intrebari pe site?

Răspuns Câştigător
| LOVEsick a răspuns:

Cu siguranta. Sunt destui oameni care scriu corect din toate punctele de vedere din cate vad eu, fara prescurtari absurde si alte lucruri messengeresti. Poate s-ar razgandi si cei care scriu in feluri de nedescris, amintindu-si in sfarsit limba romana. Eu sustin, aplicarea asta "la sange" a regulilor, cum ai zis si tu. Pana la urma suntem romani si suntem datori sa stim a scrie corect in limba noastra. Parerea mea tongue.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta. Dar ar insemna ca majoritatea copiilor sa nu mai intre pe site. Ar fi mai degraba o tragedie decat o comedie. Spun asta pentru ca noi putem ajuta acesti copii, sa ii educam. E drept ca ar trebui totusi luate ceva masuri. Nu e deloc usor. Sa vorbesti nu e greu insa cand e vorba de responsabilitate sa te pui un pic in pielea administratorilor si vei simti presiunea ce atarna pe umerii tai.

| Rukhsandra a răspuns:

Eu incerc sa scriu cat de "romaneste".

| paramore a răspuns:

Eu de obicei scriu prescurtat dar dk chiar nu mi-ar permite sa scriu asa, as scrie corecthee hee