| Vacaru_Anastasia_1999 a întrebat:

Credeti ca daca ne machiem in fiecare zi? Isi va pierde farmecul cand vrem sa impresionam la un spectacol sau alt eveniment.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Eu unul consider ca da.

Daca esti vazuta zi de zi cu acelasi tip de machiaj atunci cand o sa fii vazuta la spectacol nu o sa mai impresionezi pe nimeni, eventual doar persoanele care nu te cunosc.

Unele lucruri sunt speciale doar pentru ca se intampla destul de rar.
Daca tu faci ceva *nu conteaza ce * zi de zi atunci la un moment dat lucrul respectiv nu o sa mai aiba niciun farmec.

Este doar parerea mea.
Succes!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Machiajul merge la o anumita varsta.Dar daca te boiesti de tanara, intr-adevar, farmecul dispare.Mai ales dimineata la trezire.

| neutrino a răspuns:

Machiajul are si el rostul si rolul lui, tinand seama si de varsta. Daca esti adolescenta, atunci cu siguranta ca nu vei fi mai frumoasa si interesanta daca te machezi zilnic.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,mai ales ca uneori mai uitam sa ne demachiem...
Plus ca una e sa te machiezi la 16 ani si alta la +40.

| Doub a răspuns:

De fapt, prin frumuseţea naturală vei impresiona mult mai tare.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu isi pierde nici un farmec. E o diferenta mare intre machiajul de zi si cel de seara/eveniment etc. sau cel putin ar trebui sa fie, dar majoritatea femeilor se machiaza mult prea prea ziua, deci uneori, din pacate, nici nu iti dai seama daca se duce la servici o femeie sau in club.

| InSoMnIaC a răspuns:

Eu cred ca daca va machiati in fiecare zi la prima intalnire v-as duce la piscina