| StrongHeart a întrebat:

Credeti ca e important ca oamenii sa rada?
In contextul actual eu zic ca da. Oricum suntem o tara cu probleme multe, propun macar sa mai zambim din cand in cand.
Am observat ca pana si umorul romanesc e un umor cam negru de multe ori. Ce credeti?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pur romaneasca expresia "haz de necaz", nu?!
Da, avem nevoie de ras ca de aer!
Pentru ca rasul nu se impoziteaza, nu e legiferat si reduce stresul cotidian!
Si mai e si gratis!laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Negrul e culoare mișto

| Celcestietot a răspuns (pentru J0B0MAT):

E un umor colorat

| DonEduardo a răspuns:

Baiatule, ce s-a-ntamplat cu tine de-ai devenit asa nihilist?

| StrongHeart explică (pentru DonEduardo):

Ce te face sa crezi ca sunt nihilist?

| DonEduardo a răspuns (pentru StrongHeart):

Modul tau de a te comporta. Esti impotriva ajutoararii oamenilor intre ei, mai pui si-ntrebari ca cea la care tocmai iti raspund. Normal ca merita sa razi, daca nu radeam ajungeam cu totii in depresie.

| StrongHeart explică (pentru DonEduardo):

Nu ai inteles ce am vrut sa zic. Eu zic ca trebuie ajutati, dar e foarte important modul in care ii ajutam, ca putem sa ii ajutam sa isi sape mai adanc groapa sau sa iasa din ea. Cred ca ai interpretat gresit ce am scris, in fine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la prima intrebare, bineinteles ca este.
daca n am rade, deloc, am fi niste tristi identici. asadar, unde ar mai fi distractia de a fi si ne simti distinsi de restul nonveselilor (" ") care exista deja?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu siguranta da. Umorul te scoate din multe belele, depresii, situatii penibile si conflictuale, depinde de cum si cand il aplici.

Răspuns utilizator avertizat
| Matei2008 a răspuns:

Fără umor viata ar fi foarte trista ar fi monotona asa mai destinde atmosfera. Te rog frumos sa îmi dai fundă dacă apreciezi răspunsul meu?