| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista ambulanta neagra care fura copii si le ia organele si apoi ii lasa cu un plic cu bani pentru inmormantare? La mine in oras s-au gasit in spate la Kaufland 2 fete si in spate al pandipo. Sunt din Slatina Olt si eu cred si imi este putin frica!

Răspuns Câştigător
| andreea47 a răspuns:

Si eu sut tot din slatina olt si am auzit de cazurile astea ba chiar cunosteam 2 din cele 9 victime care au fost deci cred ca cat se poate de adevarat. nici nu mai ies din casa singura si este normal!

8 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Eu personal nu cred în aşa ceva.
Până nu văd co ochii mei, nu cred. M-am obişnuit să nu mai cerd toate poveştile.
Dar fiecare cu părerea sa.
Şi da, mi se pare în regulă să fii atentă, dar nici chiar să exagerezi.

| MMihai a răspuns:

Nu știu ce să îți zic, la modul serios.

Este bine să fii foarte vigilentă, dar fără să se vadă, că ești speriată.

Chiar dacă este așa, autoritățile nu ar recunoaște, ca să nu stârnească panică, în populație.

Când eram mic se zvonea că bandiți, veniți din țări capitaliste, fură copii, să le ia sângele.

L-am întrebat pe tata, cum de nu i-au prins, nici miliția, și nici securitatea, că ăștia pentru ce dracu, iau bani?

Tata mi-a recomandat, să fiu foarte vigilent.

Am discutat cu tatăl altui copil, problema " hoților de copii", și el a spus că nu știe de așa ceva,„„ dar că dacă este așa, nu vor spune nimic, ca să nu facă panică, în populație,"" și mi-a recomandat și mie și fiului lui, să fim vigilenți.

| highheadshot a răspuns:

Nu exista asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am auzit chestia asta cand eram mai mic si unii prieteni mi-ai spus ca iau alergat unii cu o masina dar sincer nu cred ca e adevarat

| andreeatobiy a răspuns:

Heii eu am 11 ani da e adevarat dar asta a fost acum 8 ani si nu ai de ce sa te speri si eu cand aveam 10 ani am fost la un magazin care era la cativa pasi de mine si toti vanzatorii si vanzatoarele spuneau ca acum 10 minute s-a omorat o fata si ce e intinsa pe pod eu am intrebat politia si a spus ca nu e adevarat ca asta a fost acum 7 ani si oamenii au inventat povestea ca copii sa nu mai stea afara toata vacanta si ai grija la o duba alba ca intr-o zi eram pe strada cu prietenii si o duba alba s-a oprit si era un doctor si ne-a spus sa mergem cu el in olt noi am spus ca nu dar a venit cu injectia spre noi aveam noroc ca eram cea mai in spate pe scari dar chiar atunci a venit bunica unui baiat si mama lui si omul a fugit... P.S era seara

| J0K3R a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de "ambulanta neagra" pentru ca ea nu exista! Daca ar exista (si nu zic ca exista) s-ar lua masuri. Asa ca nu iti fa griji ca asemeneat chestii nu exista, imagineazati si tu... in aceasta tara este politie este jandarmerie si echipe speciale asa ca nu exista!

| TheSkateluci4 a răspuns:

Ai drpt si eu is din slatina dar azi chiar a, alergat-o pe o colega de amea dar nu iti fac griji ca sig politisti o sa ii prinda deci poti sa iesi linistita din casa!

| ingeraaas a răspuns:

Exista asa ceva.in zona in care stau eu s-a intamplat o data (poate de mai multe ori,dar nu stiu eu)
au prins doua fete de etnie rroma,le-a omorat, le-au luat organele si au lasat un plic cu bani pentru inmormantare.
sincer, mi-e frica, exterm de frica.nu mai ies singura pe strada