| FirstPlayer a întrebat:

Credeti ca exista o regula cu cat ai mai multi bani cu atat ai mai putin timp liber personal?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista aceasta regula si daca ar exista atunci ar fi total eronata.
Candva aveam 2 joburi si munceam de-mi sareau capacele, azi fac mai putin de un sfert din cat faceam inainte si am inzecit mai multi bani, fiindca profesional am atins un alt nivel unde nu mai muncesc eu, ci altii pentru mine, iar eu ma bucur de tot ce am chef.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana la un punct asa e.
pe urma cand treci de acel punct banii iti vor oferi mult timp liber

| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa fii prea fraier sa nu profiti de timp atunci cand ai bani multi si nu duci nicio grija financiara iar tu sa continui sa muncesti o gramada in loc sa te rasfeti macar o saptamana pe luna, aici vorbesc de miliardari/milionari care sa dea in stangea si dreapta pe distractii, trece viata si degeaba ai avea bani daca nu stii sa profiti de ei.

| Mosotti a răspuns:

Nu neaparat, depinde de om, ca ala capabil are si bani si timp liber decent.
Adica unu capabil are randament mare, munceste mai putin si are bani destui.

Unu care e doar asa si asa zice "nu am timp ca fac bani".

| AdioTPU a răspuns:

Nu cred că există o corelație între multi bani și timp liber. Din contră, având multi bani poți călători, te poți distra, asta depinde și unde și cât muncești, programul, jobul.

| 199onur7 a răspuns:

Nu cred ca bani îți pot oferi cu Adevărat libertate sau fericirea Adevărată-_- nu si la mine nu stiu stiu cum sunt alti da bani nu-ți pot oferi fericirea Adevărată si libertate Adevărată

| 199onur7 a răspuns:

Bani nu sunt Fericirea Adevărată cu Adevărata.

| 199onur7 a răspuns:

Bani nu te pot face fericit cu Adevărată.-_-

| 199onur7 a răspuns:

Bani nu sunt Fericirea Adevărată -_- bani nu te pot face fericit cu Adevărată -_- bani nu-ți poate aduce fericirea Adevărată. Nu va păcăliți banilor-_- hartilor-_-

| dolceromania a răspuns:

Depinde.dar ați pot spune că când ai bani multi ai prieteni multi!