| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca frica este cea care ne face normali? Daca nu ne-ar fi frica de nimic, atunci ar salaslui dragostea printre noi? Sa spunem ca azi am luat 10 milioane de la un om din portofel,in mod normal ar trebui sa-mi fie frica de politie,dar daca nu mi-ar fi frica de politie? Atunci as chefui cu ei liber? Si acel om de ce s-ar mai razbuna pe mine daca nu ii e frica de ziua de maine ca va ramane fara bani? Si politia de ce m-ar cauta daca nu ii e frica sa fie concediata si nu ii e frica ca va ramane fara salar si nu ii e frica sa fie josnica si sa nu primeasca respect de la sefi? Cam asa privesc eu viata in general,fara frica,totul mi se pare ca intr-o poveste,ma duc,privesc oamenii in ochi cu dragoste si le iau bricheta din fata fara frica si rad,ei se amuza,am zis fara frica,nu cu tupeu,ci cu dragoste si amuzament,parca le induc uitarea in minte, nu le mai pasa atunci ca sunt un strain care vrea sa-i fure.Cum ar fi viata fara frica?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"sa spunem ca azi am luat 10 milioane de la un om din portofel, in mod normal ar trebui sa-mi fie frica de politie, dar daca nu mi-ar fi frica de politie? "
. "Si politia de ce m-ar cauta daca nu ii e frica sa fie concediata si nu ii e frica ca va ramane fara salar si nu ii e frica sa fie josnica si sa nu primeasca respect de la sefi?"

Iisuse...cati ani ai? 10? Nu stii cum funcioneaza societatea, serviciul, legi?

Nici macar nu stii ce e frica...