| TuDorEL96 a întrebat:

De ceva timp categoria D&S este mai josnica ca oricand. Peste tot nu vezi decat "Mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu, si mi-e frica de o sarcina". Cred ca ar fi mai bine daca ar fi 2 categorii: Una "Dragoste" si una "Sex" pentru ca se cam confunda.

Răspuns Câştigător
| SatanLovesYou a răspuns:

Educatia e la pamant. Ce vrei mai mult de atat? Zici ca sunt animale, habar n-au sa scrie corect, sa se exprime cat de cat frumos, sa se documenteze si ei inainte sa faca o decizie importanta. Nimic! Si daca ii critici iti sar in cap ca esti inapoiat si comunist. Wtf.

19 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si aia care "au nevoie" de raspunsuri urgente la care posteaza?
Nu, eu cred ca ar trebui sa ramana asta asa si sa se mai faca una "Spaima/Trolling".Sa se duca acolo.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si ortografia e si ea mai josniCA CA oricand. Probabil tocmai fiindca oamenii au cu totul alte preocupari decat sa se exprime cat mai corect. In continuare imi asum injuraturile. Baga.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Este exact la fel si la altii. Eu locuiesc intr-o tara de limba engleza si vad ca exista dificultati enorme cu it's vs. its (si am vazut si its' care nu este niciodata corect). Un fel de ati / a-ti din Romaneste.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Exemplul nu e corect. in timp ce its nu exista, ati si a-ti exista doar ca au intelesuri si utilizari diferite. cum ar fi:

Ati facut curat azi?
A-ti da singur like pe facebook e naspa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu cred ca ai citit cu atentie. Am spus ca its' (urmat de apostrof) nu e niciodata corect. It's good to hear from you. The dog wags its tail.
Oricum, nu are importanta.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi ca nu-mi citesti raspunsul decat fugitiv si nu pricepi ce-am scris. Am si spus ca its nu exista. TU ai spus insa in continuare "un fel de ati a-ti" asta insemnand comparatie. Nu exista comparatia pentru ca in timp ce its nu exista, in romana exista bine mersi si ati si a-ti. Now you get it? Comparatia nu e valabila deci exemplul dat din romana e incorect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu le pui in fata un film cu un avort si pretul lui tot degeaba. happy Sunt prea inconstienti, nu se gandesc la riscuri, nu se gandesc ca ar trebui sa se protejeze dublu si alte tampenii. Dar nu-i bai, tara mai are nevoie si de lucratori la Polaris, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| milkaCappuccinca a răspuns (pentru TuDorEL96):

Si totusi peste ceva ani cum va fi? Cind adolescentii sau oamenii maturi vor spune "eu la 13 ani faceam sex"... incet incet chestia devine ceva normal pentru toti pustii dornici de "aventuri" noi care sint mai preocupati de sex decit de scoala sau de copilarie. Pacat ca pierd vremea facind lucruri nepotrivite virstei lor

Răspuns utilizator avertizat
| milkaCappuccinca a răspuns (pentru TuDorEL96):

Nici nu stii ce sa mai crezi... Evolueaza lumea sau decade. Exista 2 parti din care poti sa privesti subiectul asta:
1. Idiotismul raspindit printre copiii minori (sau cel putin care au sub 16 - 17 ani)
2. Fiind o parte mai "optimista" big grin. Faptul ca macar daca fac sex, sa se protejeze. Sa ramina cit de cit cu protectia, daca cu ratiune nu...

| sweetangels a răspuns:

Ai uitat de partea cu 'mi-a venit/nu mi-a venit ciclul' care deja a devenit cliseu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Daca aceste doua clisee ar avea o categorie proprie, aici nu ar mai ramane mare lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns:

Mi-e teama ca vom ramane fara ginecologi cu intrebari de genu asta...

Răspuns utilizator avertizat
| ElectronicPieces a răspuns:

Sunt de acord x_x