| κλάους a întrebat:

Credeti ca in viata poti sa fi singur? Adica: Fara prietenii, fara o iubita, fara copii, fara parintii, fara familie (sa vorbiti cu ei doar prin telefon, facebook, etc), sa fi doar tu cu un serviciu. Daca nu credeti, spuneti si de cehappy Si ce va lipsi pentru voi cel mai mult dintre cele enumerate mai sushappy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum vrea omul sa fie dar fiecare va avea parte de o iubita/iubit si in viitor familie. Nu conteaza sa ai prieteni doar cineva care sa te iubeasca.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur ca se poate! Eu sunt un exemplu in sensul asta: plec dimineata la serviciu, vin acasa dupa amiaza, incui usa in urma mea si raman cu cartile, cu muzica si, uneori, cu discutiile pe messenger cu fi-meu.
Nu sun pe nimeni la telefon si nu ma suna nimeni, nu ies in oras, nu merg in vizite si nu am prieteni, ci doar cunostinte.
Si ma simt chiar bine!

| Silvia a răspuns:

Cred că da,se poate,doar dacă ţii neapărat să fie aşa,dacă te izolezi intenţionat,însă cred că este ceva foarte neplăcut şi te distruge pe zi ce trece.
Din ce ai spus tu,cel mai mult părinţii,pentru că sunt cele mai importante persoane din viaţa oricui cred,însă oricui îi duci lipsa,fie el prieten,iubit, părinte, copil.

| Skylar a răspuns:

Visul meu :X:X doar eu si muzica mea pentru totdeauna...

| SilviaBlur a răspuns:

Nu degeaba spunea Aristotel ca omul este un animal social. Oamenii nu sunt facuti pentru a trai singuri, ci in comunitate. Eu nu m-as vedea dezvoltandu-ma intr-un mediu care sa nu imi ofere comunicare, siguranta, feedback pozitiv s.a.
Daca pentru tine cariera este pusa pe primul plan, iar tu trebuie sa o construiesti intr-un mod asa drastic, indepartandu-te de toti pe care ii iubesti, lasand comunicarea pe mana tehnologiei, este ok. Este ok doar atata timp cat pe tine nu te deranjeaza atat de tare incat sa renunti la acest mod de viata, si sa il schimbi.
Mie, una, mi-ar lipsi totul, si nu as vrea sa ajung sa traiesc departe de cei dragi (desi si eu voi fi plecata 2 ani din tara, si ma gandesc ca imi va fi greu, eu inca nu mi-am format o familie, in consecinta presupun ca cel mai mult mi-ar lipsi parintii si prietenii). Ce sa spun, daca tu nu te simti bine in aceasta situatie, ar fi bine sa modifici ceva in viata ta, pentru ca viata e scura si nici nu iti dai seama cand se termina. Mult succes!