| flory_5471 a întrebat:

Credeti ca iubim cu adevarat doar o singura data in viata?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nu. Iubim de mai multe ori in viata insa niciodata la fel.Egoisti sunt cei care se dezarmeaza de la prima relatie esuata dramatizeaza totul zicand ca vor iubi doar o singura persoana.Adica,cata falsitate?!straight faceCata duritate, sa ii impui inimii sa nu mai iubeasca niciodata cand ea pentru asta e facuta. Ei nu ii sta bine in pieptul posesorului de drept, trebuie sa zburde spre alte brateoh go on

2 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

Cred ca iubirea adevarata apare de mai multe ori in viata, dar nu mereu suntem dispusi sa recunoastem sau sa oferim sansa.Trebuie sa stim atunci cand e iubire sa profitam de ea, pentru de multe ori doar ni se pare ca iubim sau ca suntem iubiti si puteam pierde sansa de a sti cei aia iubire, amagindu-ne cu falsuri, cu iluzii. Uneori renuntam la iubirea adevarata pe o iubire superficiala. Iubire adevarat poate aparea de mai multe ori, doar noi trebuie sa o gestionam una dintre ele la maximum.Atunci de abia stii sensurile vietii, doar cand iubesti si esti iubit din suflet.

| hehehe a răspuns:

Nu.
Erau niste versuri. "Se spune ca iubim o singura data in viata - o singura iubire -, atunci cum se face ca suferim la orice despartire? Ne simtim mai neatenti, mai nervosi, mai multe slabiciuni, mai singuri pe plaiuri, mai vulnerabili la minciuni".
Sincer, iubirea vine si trece; cateodata mai repede, cateodata mai greu... dar este trecatoare. big grin

Emmy.