| andreylarentiu a întrebat:

Credeti ca magazine de vise ar trebui inchise? ast pareri pro sin contra. cel mai interesant argument primeste funda!

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Stop etnobotanicelor! big grin

| Kiko a răspuns:

Ar trebui inchise. Chiar daca noi am vrea sa ne creem o lume imaginara in care totul e perfect vom fi de fapt o povara. Si asta face realitatea mai cruda.
In plus astea fac rau organismului iar la batranete vor aparea probleme.
Si chiar daca realitatea e groaznica, noi putem sa o facem mai buna si fara medicamente. ne putem duce la o comedie, putem face multe lucruri, mai ales ca vine craciunul.

||fundita?! am fost primatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ar trebui inchise, sunt contra, sunt cele mai nefolositoare complexe, dar bineinteles sunt abrobate de EBA, asa ca domnisoarea EBA mai bine ar trebui sa invete sa vorbasca in fata unui microfon, iar noi sa luptam contra acestor ierbicide toxice, care nu fac altceva decat sa ne aduca mai aproape de moarte, adica peste 5 minute dupa ce le aplici pe propriul corp atras de prostia altora de ale consuma! Sincer o asfel de dependetata nu te lasa sa o lasi asa, daca porneesti nu te mai opresti...SUNT CONTRA, AM FOST SI VOI FI!

PA, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca tigarile ar trebui sa fie interzise iar cei care le vand sa fie inchisi, cum sa nu existe consumatori de plante din astea din moment ce copii sunt invatati cu nicotina de la 10-11 ani.
Aceste magazine de vise ar trebui sa fie interzise, nu le inteleg scopu, dupa ce ca se face contrabanda cu heroina si mai stiu ce s'au inventat si droguri legale laughing), cum vine asta?

Hai sa va zic o scurta povestioara, eram in oras cu niste amici si cum aveau niste fete 10 lei, ex'ul meu propusese sa luam happy. Protest mare pentru mine si un baiat care ne'am uitat la ei cu 10 minute in urma cum trag din narghila si urma sa ii vedem si cum mai fumeaza si happy dala frustrated. Cele doua fete puteau sa bage mana in foc ca nu patesc nimic daca consum si eu [ nu am consumat ], hai sa va zic efectu acelui drog legal, au inceput sa rada fara motiv laughing [ ps eu fac asta mereu ]. Dar nu trec nici 20 de minute si dragii nostri prieteni incep sa au greata, ameteli. In concluzie, de ce sa avem o clipa de placere si altele de durere?