| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca moartea este elixirul prin care putem intelege cu adevarat viata? cat timp traim nu cred ca putem intelege cu adevarat ce insemna viata,sunt prea multe iluzii puse in fata realitati, fiecare isi traieste propria iluzie pe care o crede ca fiind reala.

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Asta din ce put al gandirii ai scos-o? laughing)

| MasterOfDisaster a răspuns:

Desigur, in timp ce stai la 2 metri sub pamant si esti mancat de viermi meditezi la sensul vietii, pana ce gasesti raspunsul.

| Manuellllaa a răspuns:

Dragule,viata merita traita si moartea nu este decat o cale de disparitie de pe pamant, de langa oamenii dragi, daca pierzi o persoana da, viata atunci merita tratata cu atare mai ales daca persoana era in"floarea varstei". TrAieste viata cu bune si rele cat esti tanar si ai putere pentru ca la batranete o sa regreti daca nu ai facut`o si nu poti da timpul inapoi.

Răspuns utilizator avertizat
| alexhardy a răspuns:

Viata poate fi inteleasa si cand traiesti daca esti atent si deschizi larg ochii. Nu este greu de inteles, doar ca nu ne place ceea ce vom descoperi. Toate nevoile tale Materiale vor disparea. Plus pentru a putea intelege viata trebuie sa renunti la TPU, YM, Skype, etc. Va trebui sa mergi la biblioteca sa iti hranesti creierul cu informatie si sa speri ca vei ajunge sa-l folosesti peste 15-20%.
Citeam undeva ca "Intelesul vietii" nu este la fel pentru toata lumea. Fiecare intelege dupa cum poate. Deci un raspuns general nu cred ca exista. Mai sunt si cateva forme de meditare dar e mult de scris ca sa iti spun cums e face.