| Lovelypeaches100 a întrebat:

Credeti ca ochii albastri sunt mai seducatori? Am inteles ideea ca lumea crede ca sunt ochi frumosi, dar cam atat, sincer eu am ochi albastri si mi-as dori ochi caprui, sunt mult mai sexy mai ales pentru mine fiind baiat.

Răspuns Câştigător
| EntertainYou a răspuns:

Depinde de foarte multi factori.
Doar culoarea ochilor in sine nu e destul ca sa vezi lumea mai atractiva.
Sunt o groaza de oameni blonzi cu ochi albastri care arata destul de fad pentru ca n-au alte trasaturi care sa puna si ochii in evidenta. Mai ales aceia fara sprancene.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ochii albastrii sunt minunati

| Drimmero a răspuns:

Ochii albastri mi se par banali, nu stiu de ce toata lumea ii vede wow.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Drimmero):

Putine persoane au ochi albastri, de asta.

| Drimmero a răspuns (pentru Mădă0611):

De la a fi rari pana la a fi superbi e cale lunga. Sunt frumosi, dar nu sunt cei mai cei.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

In prezent putem fenta evolutia si sa ne pune lentile ne nastem cu ochi albastri https://sfatulparintilor.ro/......-albastri/

apoi intra in actiune gena ochilor caprui care are o protectie mai buna la lumina solara, ochi albastri sunt atragatori dar si cei verzi desigur dar au o sensibilitate la lumina puternica

| Celcestietot a răspuns:

Nu neaparat.

| Furnicuta000 a răspuns:

O persoana cu ochii albastri pare mai angelica (si cu parul blond la fel) si deci e considerata mai atragatoare. Majoritatea oamenilor sunt atrasi de ochii albastri chiar daca e in subconstient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Nu stiu de altii, dar eu ascult muzica straina cu versuri in care compara ochii albastri cu cerul. Dar mie imi plac ochii negrii. Adica n-am avut niciodata obsesia pentru ochi albastri, candva cand eram mai "tanara" preferam culorile deschise, si-mi uram genele ca nu puteam ajunge la par blond.
Eh, probabil de la samskara. E si o culoare frumoasa, placuta privirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,cei verzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie îmi plac băieţii/bărbaţii blonzi sau cu părul şaten şi cu ochii albaştrii. big grin
Depinde de nuanţa de albastru. De exemplu, o nuanţă prea deschisă nu-mi place, ci una mai închisă.
În concluzie, da! Ochii albaştrii, cel puţin pentru mine, sunt seducători.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt rari, desi in Romania n-am vazut pe nimeni cu abastru perfect in ochii, stiu ceva persoane oarbe cu ochi de culoarea albastru deschis. (Probabil se pun si aia cand se face topul. )
Deci vorbind de ochi verzi, nici aia nu-s rari pentru ca multe persoane cu ochi caprui devin verzi din tot felul de motive cum este oboseala, alcoolul, baranetea sau alte chestii. Cunosc asemenea persoane. (Si probabil astia nu se pun cand se face topul persoanelor cu ochi verzi). Eu cunosc multe persoane cu ochi verzi.
Dar am de repetat ca albastru este o culoare frumoasa, si la multi e ditamai chestia cand vede asemenea ochi.
Dar oamenii sunt plictisiti de faptul ca trebuie sa arate la fel zi de zi, si vor o schimbare. Si mereu este motivul ca nu le-a facut cineva vreun compliment ca sa se simta bine in legatura cu aspectul fizic natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii albastrii sunt cei mai frumosi. Eu asa ii am. happy

| Peachdelight a răspuns:

Nu știu ce sa spun, daca e doar in cazul meu sau nu, dar majoritatea oamenilor pe care i-am întâlnit și aveau ochii albaștrii au fost destul de falși. Acum nu știu daca se datorează ochilor albaștrii, nu vreau sa generalizez... ochii verzi mi se par destul de frumoși și sunt și destul de rari. Nu am nimic nici cu albaștrii doar ca It’s not my type.

| Lovelypeaches100 explică (pentru Peachdelight):

Wow cine te-o ranit laughing eu chiar credeam ca nu sunt fals, se pare ca o sa imi fac bagajele

| Peachdelight a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Pai tu poate nu ești, cine știe laughing)) îți faci bagajele și pleci unde? Pe insula ochilor albaștrii?laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Incepe sa-mi placa de tine, esti uimitor (data inregistrarii) :X