| LeGeorge a întrebat:

Credeti ca pasarile astea care cad moarte in toata tara e semnul apocalipsei?

6 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Totusi se apropie.
Din cate am auzit de la o prietena ca Apocalipsa vine cu :
1. criza
2. inundatii
3. incendii
4. cutremure
5. vreme aiurita
(6. animale moarte degeaba)
Oricum a devenit prea bizara treaba pe aici. Chiar pe strada mea am vazut o pasare moarta. straight face
Totusi, o fi vr-un semn... thinking

| CARMENCITA a răspuns:

Moartea pasarilor nu este un semn al apocalipsei.Au murit pasari in mai multe tari, in tara in Constanta.Banuiesc ca toate tarile vor face analize si vor spune rezultatele reale oricare ar fi.Se poate ce le-a facut rau pasarilor, pestilor sa faca rau oamenilor, animalelor sau nu. Dupa parerea mea apocalipsa a fost scrisa ca un avertisment ce se poate intampla daca oamenii fac rau altor oameni, planetei si pentru ca unii oameni sa aiba grija ce fac, sa nu faca rau, iar altii sa-i impiedice pasnic pe cei care fac rau.Se pare ca unii nu se potolesc, sunt"diabolici", iar ceilalti se uita si nu fac nimic pentru ca nu sunt uniti, nu le pasa nici de ei, se tem, au alte griji sau nu stiu.Viitorul nu-l poate sti nimeni.Degeaba l-ar sti pentru ca intr-o secunda totul se poate schimba. Daca unii oameni nu vor mai face rau planetei, oamenilor sau ceilalti se vor implica mai mult sa-i opreasca pe cei care fac rau(pasnic)nu vine nici o apocalipsa.In "Apocalipsa"nu este aratat viitorul ci ne invata sa fim mai atenti la ce facem.

| elasexygagica a răspuns:

O scris in ziar ca pasarile alea au murit din cauza alcoolului, ele papau resturile de la tuica ce-o facea romanu la tara laughing

| BigV a răspuns:

O fi vreun semn pe dracu! Nu vine apocalipsa!

| NoX_9315 a răspuns:

Schimbarea polilor magnetici.

| florin1998 a răspuns:

Nu