| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca piramidele au fost construite de oameni cu unelte facute de ei sau au fost facute de extraterestri?

va las aici un documentar despre asta
http://www.youtube.com/playlist?list=PLjAc2mhOBUrCKLlYkd XD4DQ2uEcme0wUq

6 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

De o "altfel" de omenire. Tehnologia a fost candva foarte avansata. Suntem mintiti in ziua de azi, istoria e falsificata.

| relian a răspuns:

Da au fost facute de extraterestrii numiti oameni laughing Totul ce este facut pe aceasta planeta este facut diara de om,nimeni niciodata na vent de nicaeri sa faca ceva pe aceasta planeta.
Toate is niste povesti,unia certati cu munca,dau dn gura sa faca si ei ceva banuti, pentru ei munca e ceva ciudat si strain, asa ca au gasit alta cale sa faca bani, datu din gura aiurea, au speculat latura umana aia sensibila la povesti si oamenii fac bani doara spunind si inventand tot felul de povesti.
Unde pui ca is milioane miliarde de naivi in lumea asta, asa ca aia nu duc lipsa de clienti laughing

| RAY a răspuns (pentru relian):

Corect,asa e, dar se fac bani multi din asta, nici aia nu cred in asa ceva, dar usernamele tau ce inseamna?

| Raizing a răspuns:

Hep-Hep!

Mai interesant este ordinea lor aranjate! Liniile fac conexiuni cu anumite planete(sunt PERFECT POZITIONATE), precum un PORTAL DIMENSIONAL!

Nu-i numesc extraterestri! asa cum omu exista(si demonu este)

| relian a răspuns (pentru RAY):

Se fac bani multi pentru ca asa este natura umana,omu viseaza sa fie puternic,se viseaza super puternic,dintodeauna povestile iau fascinat pe oameni.
Uite cu filmul ala acum cu super eroi cata lume s-a dus sal vada,cati oameni nu se viseaza ei supereroi laughing deci unia exploateaza chestia asta,latura asta in care toti visam sa fim mai stiu eu ce mari eroi.
Dar ce fac aia,inclusiv postu ala de TV este magarie,una este sa visezi,sau sa spui povesti,dar trebuie sa spui asta clalr,uite acum eu va spun povesti laughing basme,nu sa vii sa minti lumea stiind ca este sensibila pe partea asta cu extraterestrii cu eroi cu zane si alte basme.
Omu ala din filmu ce tu ai aratat spune adevarul,dar cati il urmaresc? Cati il urmaresc pe asta ce zice adevarul si cati pe aia care minte populatia cu televezoru? Sau cati lau citit pe ala care a cercetat,pe acel arheolog,ba is sigur ca aproaoe nimeni nu stie cine este ala si nici n-au fost curiosi sa stie,dar la astia de la tv niste pacalici toti casca gurile laughing la ce tampenii spun,ba ii si mai cred, aia e partea cea mai grava.

In sf asta e, asa a fost omenirea de cand este ea, nu o sa reuseasca nimeni sa schimbe mare lucru.
Ce inseamna usernumle meu? Este o adresa, e facut de mine din bucati de nume, sau litere dintr-un nume sau mai multe nume.

| Theo94 a răspuns:

De oameni, unii nu puteau sa explice cum anticii au putut sa construiasca asemenea monumente (unele tehnici de constructie sau pierdut in timp) si le-au atribuit unor finte mai inteligente venite de pe alta planeta.
Cand eram mic ma uitam la documentare gen ancient aliens, desi nu cred teoriile lor, daca e sa prind un episod la tv (ma uit foarte rar) m-as uita ca inca ma atrage chiar daca nu cred, am o anumita atractie spre mistere.