| pacha a întrebat:

Cum credeti ca au fost construite piramidele?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Urmareste aceasta conferinta de fizica cuantica. Se atinge intr-un mod foarte documentat si acest subiect. Crede-ma, convinge.
http://eusuntcelcesunt.blogspot.com/......assim.html

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Simplu ...au fost construite de oameni,prin munca asidua, prin rampe lungi de sute de metrii si prin milioane de metri cubi de roca!
Nu prin extraterestrii sau alte lucruri de genul acesta! ar avea ei lucruri mai bune de facut!
... uneori ma surprinde faptul ca omanenii uita, ca cei de acum 3000 de ani erau si ei oameni! Iar oamenii pot face lucruri cu adevarat marete daca se straduiesc putin!

| mihaibrasov a răspuns:

Si astazi, daca s-ar dori, nu s-ar putea construi asemenea constructii, doar cu niste scripeti si niste rampe in decursul vietii unui om. Dar nu e vorba de cum s-au construit, ci de precizia localizarii lor, de impresionantele lor galerii bine concepute inca dinaintea construirii lor... Asta e misterul.

| Artemisia a răspuns:

Pai au fost construite de sclavii regelui acum multi ani.

Răspuns utilizator avertizat
| BabalGam a răspuns:

Din rahat turcesc

| ことみ a răspuns:

De eghipteni, prin ridicarea unor blocuri ff mari de ce o fi cu ajutorul unu ceva care seamana cu un scripete. Cel putin parca asa o zis profu de geografie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mult calm, cu multa inteligenta, cu multe victime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepand de la varf, in jos.

| baterie777 a răspuns:

Nu cred...Stiu!
Acum cateva sute de ani faraonii au poruncit sa se construiasca aceste "morminte" pentru ei si familia lor. Ele au fost construite de catre oameni obisnuiti dar au durat cativa ani. FUNDA? (bun raspuns tongue)

| Andrew_9035 a răspuns:

De extraterestilaughing

| Raizo a răspuns:

Dupa cum spun cercetatorii, morminte ale faraonilor, dar poate fi ceva mult mai maret big grin

| nicole_2751 a răspuns:

Cu puterea gandului.Fizica cuantica.

| Iuki a răspuns:

Cu bere si painewinking