| BiancaStoran a întrebat:

Este adevarata conceptia ca piramidele sunt construite de extraterestri?

Răspuns Câştigător
| Rapplex a răspuns:

Multe lucruri nu se leaga in lumea antica, iar acesta e unul dintre acele lucruri.La suprafata iese doar ce vor unii, restul ramane bine pastrat sub cheie.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

E posibil ca doar mana de lucru sa fi fost a egiptenilor. Conceptia sa fi apartinut hicsosilor, un popor despre care nu se stie prea multe, decat ca au "vizitat" Egiptul in perioada respectiva.

| alexandra2859 a răspuns:

Extrateresti se spune ca au dat doar o mana de ajutor

| Wøodenpints a răspuns:

Asta au spus-o inginerii şi arhitecţii proşti din ziua de astăzi, care nu-s în stare să mai construiască o piramidă.

| Mefist0 a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la documentare, nu?
Se crede ca piramidele au fost construite de oameni, dar care au fost "ajutati" de extraterestrii. Acum, nimeni nu poate garanta acest lucru.
Oricum, piramidele nu au fost construite in nici un caz de extraterestrii.

| BiancaStoran explică (pentru Mefist0):

Da,m-am uitat.Acolo explica si de ce spun ceea ce spun, eu sincer nu mai stiu ce sa cred.

| DDoctorita a răspuns:

Nu! laughing
Piramidele leau construit sclavii egiptilor. happy

| DjLayla a răspuns:

NU! rolling on the floor
Ceea ce spui tu este o prostie!
Piramidele leau construit sclavii egiptilor. Funda?