| Ucigasuldeprostie a întrebat:

Credeti ca piramidele si alte orase antice au fost construite doar de oameni fara ajutor " exterior "?

Răspuns Câştigător
| Skylar a răspuns:

Ancient Aliens!

12 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu au putut oamenii singuri decat daca aveau o tehnologie similara cu cea pe care o avem noi azi, altfel, nu.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu mah, ce-ai? Esti dus cu capu? Au venit omuletii verzi si le-au donat macarale.Se construia ca in RTS-uri.Vine din spatiu scheletul piramidei el nu mai trebuie decat sa sudeze.Normal ca nu! Aduceau blocurile de pietre pe rau cu nu stiu ce plutitor si le urcau mai multi oameni in forma de piramida.

| Ucigasuldeprostie explică (pentru Wehrmacht):

Blocurile de piatra aveau intre 200 si 400 de kilograme bucata. Imi vine greu a crede ca au reusit sa se descurce singuri si chiar si asa... Cu ce aparatura le taiau pentru a obtine forma cubica.

| d1onn5o a răspuns:

Dupa cum zice si Skylar exista si un documentar legat de ce-ai scris tu.

| venusdoom a răspuns:

In antichitate crezi sau nu oamenii aveau cunostinte avansate in multe domenii. dar cum ele au disparut asa a disparut si tehnologia lor.
eu cred ca fara ajutorbig grin

| Ucigasuldeprostie explică (pentru venusdoom):

Zi-mi atunci cum puteau cei de la puma puncu sa taie in granit si roci chiar mai dure la detalii care si pentru zilele noastre ar fi dificil. Si daca aveau unelte de ce nu avem nici o dovada fizica a lor.

| venusdoom a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Eu doar ti am spus parerea mea. nu s cine stie ce expert in domeniu asa ca nu pot sa ti raspund la intrebarile asteahappy
Sunt multe chestii gen tabu sau legate de ocultism. poate daca ajungi la sursa potrivita o sa intelegi ceva mai multe.

| Ucigasuldeprostie explică (pentru venusdoom):

Nu contest inteligenta oamenilor din antichitate dar aceste structuri sunt coplesitoare si pentru tehnologia de astazi... Adica nu pot sa nu contest putin metoda de constructie. Plus ca alinierea lor ( in cazul piramidelor ) este incredibil de prefecta cu poli planetei.

| venusdoom a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Sincer asta e unul dintre multele subiecte preferate ale oamenilor. nu stiu de ce dar rasa noastra e atrasa de mister. e mai interesant sa nu stii toate detaliile unei povesti si sa ti lasi imaginatia sa lucreze si sa ajungi tu la concluzie, dar e bine daca la sfarsit ti se spune adevarul.happy (dar asta nu prea se intampla)
OCULTÍSM n. 1) Concepție pseudoștiințifică care recunoaște existența în natură a unor forțe ascunse, accesibile numai unor oameni „inițiați". 2) Practică bazată pe această concepție.
(eu cred in teoria conspiratiei si ca acesti initiati detin raspunsurile la intrebarile tale si la multe altele. dar le cam pastreaza pentru ei, )
cum s ar spune : traieste in prezent, nu in trecut sau viitor. dar in acelasi timp ca sa stii cum sa traiesti trebuie sa te uiti in trecut. deci tot blocat ramaithinking

| Ucigasuldeprostie explică (pentru venusdoom):

Vaticanul de ex are o arhiva imensa cu date care nu au iesit la iveala de sute sau chiar mii de ani... Oricum sunt de parere ca adevarul iese oricum la iveala, inevitabil.

| venusdoom a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Eu una nu sunt asa de sigura. cauta informatii despre illuminati.
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=4769&lang=RO

| Ucigasuldeprostie explică (pentru venusdoom):

I know about that stuff. Check this out http://www.youtube.com/watch?v=6qtjI8eGtvM