| Maria2894 a întrebat:

Credeti ca pitbull-ii sunt periculosi si agresivi? Rog in special sa-mi raspunda cei care au pitbull-i.Multumesc...

4 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Nu toti, depinde si cum il dresezi daca il ai de mic...
Eu am pitbull care este cam agresiv dar din fericire nu cu minelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, o buna prietena are un pitbull femela, e o scumpa si foarte dragastoasa, iubeste pe oricine, singurul caz cand se comporta ca un caine normal este atunci cand stapina lui este in pericol. ce vreau sa-ti spun? cainele ia din comportamentul stapinului pe linga care traieste, sigur a fost creat sa raspunda mai bine la un dresaj pentru a fi agresiv. Depinde de tine ce vrei sa cresti.

| AlinAchim a răspuns:

Da sunt agresivi, mai mult decât alți câini. Stăpânul nu o sa il atace niciodata fără motiv. Daca te gândești sa cresti unu trebuie sa il socializezi cu oameni dar si câini si cel mai important dresaj, dresaj standard nu cine stie ce si răbdare ca sunt capoși rau! Si nu te teme sunt o rasa de câini super! Cum il cresti asa il ai. Daca nu ai timp si răbdare nu recomand.