| bubblesinthebottle a întrebat:

Credeti ca povestea Amandeii Todd se aseamana cu cea a Roxanei Babenco?
Si de ce toata lumea o umileste in ultimul hal pe Roxana (inteleg ca a facut cea mai mare prostiie a vietii ei ) Dar problema asta trebuie rezolvata de ea si parintii ei.
Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea este credibila povestea Roxanei.De-asta este umilita.

| daηă a răspuns:

Poveștile lor sunt puțin asemănătoare, ambele au început cu o greșeală.
Și în legătură cu Roxana, nu are ce să facă. Acel videoclip a fost postat pe internet, normal că s-au găsit oameni care să comenteze și să o facă în toate felurile. Așa sunt oamenii...

| Sociopat a răspuns:

Cum sa nu dispretuiesti o vaca ca asta?
S-a babardit cu 5 cretini si apoi i-a parat lu' ma-sa care e avocat.Acum acei 5 cavaleri ai orgiilor vor fi violati in puscarie din cauza unei mici taraturi.

| MaliciousDeath a răspuns:

Cred ca nu-mi pasa.
Adica ambele si-au facut-o cu propria mana si chiar nu sunt genul de greseli care pot fi trecute cu vederea de marea parte a societatii.Mai ales in circumstantele date.
Oamenii vor spectacol...si in final asta au si primit.Sa le fie de bine.
Tot nu-mi pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu se aseamănă. N-am habar ce a făcut Amanda aia, dar ştiu că în cele din urmă s-a sinucis. Asta, fiind româncă, a îndurat mult şi bine şi înainte să fie făcută vedetă în toată ţara, deci nu văd de ce ar ceda.

Problema ei nu va fi niciodată rezolvată de părinţii ei. Dacă la 15 ani o fătucă e făcută, cu acordul ei, poştă de 5 cioflingari, e clar că părinţii nu sunt cei mai îndreptăţiţi să "rezolve" acum ceva(nici nu prea mai au ce, doar a fost rezolvată deja de 5 ori, în fine).

Bine, sper să nu dau peste anumiţi bizari care să spună veşnicele poveşti cu " familie dezorganizată, neatenţia nu ştiu cui, greşeala ei, etc. ". Fata ştia ce face, iar dacă unii consideră ca soluţie finală consultările psihologice, atunci ăia merită să fie violaţi de alţi 5 malaci în toate găurile pentru prostie excesivă.

În concluzie, problema s-ar rezolva mai uşor dacă şi panarama asta s-ar sinucide.

| DedeDeny a răspuns:

Nu chiar Amanda Todd s-a mutat la mama ei si-a facut alt cont facebook a luat totul de la 0 dar acel obsedat a dat din nou de ea a pus pozele cu ea dezbracata iar dupa colegii ei isi bateau joc de ea o etichetau in diverse prostii iar ea stia ca oriunde se va duce va fi urmarita de acel obsedat iar intr-un moment de slabiciune cand prietena ei plecase si era singura si-a taiat venele dupa ce a lasat un filmulet in care isi spune povestea... Iar Roxana era beata aproape in coma alcoolica cand a facut ceea ce a facut dar pana la urma e treaba fiecaruia ce face cu viata lui