| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca se poate cunoaste psihicul unei persoane dupa programele de televiziune pe care le urmareste si/sau dupa site-urile de pe internet pe care intra?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Depinde de frecventa cu care le urmareste /intra. Altfel poate fi o simpla
curiozitate /necesitate.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu e relevanta chestia asta. Te asigur de asta.
Poti sa-t ifaci o idee despre o persoana. Stii si tu vorba (spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti). Daca esti un om interesat de viata publica, politica si urmaresti anumite televiziuni ca sa nu dau nume. Consider ca esti un om care te intereseaza societatea asta cu ce se mananca si esti informat. Dar asta nu inseamna ca daca te uit isi la desene esti,, dus cu pluta". Poate iti starnesc sentimente placute din copilarie.
Deci nu e relevant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu.
Da -pentru ca o persoana va privii si va tinde mereu spre ceva ce-l caracterizeaza, chiar si inconstient.
De ex vastra-copii vor prefera mereu desenele animate in defavoarea filmelor.
Si asa se face o legatura vastra-maturitate psihologica.

| RagnarokR a răspuns:

Da,se poate