| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca se va inventa vreodata masina timpului? In ce sens? Este posibila aceasta inventie?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal nu cred ca exista viitor,daca ar exista inseamna ca tot ce fac s-a facut deja ceea ce mi se pare ceva sf nu vad ratiunea in asta, a merge in trecut e posibil, pai de ce? simplu tu vezi o stea care numai exista de mult desi privesti in trecut, masina cu calatoriile nu cred, cred ca poti merge in trecut prin gauriile de viermi care fac legatura intre trecut -prezent, la fel cum nu cred ca timpul se dilata indiferent ce viteza ai, daca tu mergi cu x km pe ora si eu pe pamant peste 50 de ani tot la fel de batrani vom fi fi fara griji, omul mereu a visat si viseaza in continuare la basme, sunt eu negativist nu stiu, eu nu cred in asa ceva

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu unul cred ca o sa fie o Poarta Stelara, maidegraba.

| JetBlueJet a răspuns (pentru JetBlueJet):

Totusi e ciudat sau poate pentru altii nu, dar in mintea mea suna aproape imposibil sa calatoresti cu o viteza mai mare decat a luminii. Doar imagineaza-ti un om intr-o racheta (sau orice altceva), pai CRED caci cu viteza aia ai iesi prin racheta laughing (prin partea din spate sau chiar racheta in sine s-ar degrada big grin )

| JetBlueJet a răspuns (pentru JetBlueJet):

Dar in fine sa nu ne pripim cu asta tongue "Nimic nu-i imposibil"