| TepesStyle a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii vine pe 12.12. 2012?

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Cum spuneam, sfarsitul nu este un lucru ca oarecare, ca il poti afla de oriunde.El vine atunci cand nu ne asteptam, cand vrea Cel de Sus.Sa nu ne facem probleme inutil, caci toata treaba este pe baza politica.Aici ma refer la cei care dau informatii eronate(americanii ca de ex.)

23 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Personal cred ca sfarsitul va veni atunci cand rezervele de petrol vor fi consumate total, cand gradul de poluare va atinge maximul, sau atunci cand conflictele dintre state vor isca un al III -lea razboi mondial.

| unknownn a răspuns:

Intrebare destinata publicului cu varste cuprinse intre 5 si 10 ani. Tocmai de aceea nici nu ma obosesc sa-ti raspund la intrebare.

| HighByTheBeach a răspuns:

Nu cred!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

12.12.2012? Te pomenești că și la ora 12?!
Nu, stai liniștit, sunt povești. Nimeni nu știe când va fi...

| PedoBarbie a răspuns:

Nu cred deloc dar să vedem că poate mă înşel.
Pe curând!

| mixxjim a răspuns:

Nu, de ce ar veni atunci?

| TepesStyle explică (pentru mixxjim):

Esti sigur/a?

| mixxjim a răspuns (pentru TepesStyle):

Frica naibii ce-a fost pe toti pentru trecerea in anul 2000, siiiiiigur era sfarsitul lumii laughing nu mi-ai zis, de ce ar fi pe 12.12. 2012? de ce nu maine? ar fi mai buna data de 20.12. 2012, nu? ca e cu adevarat simetrica, nici 12, nici 21, ca pe numerologie ar iesi cifra 1, deci un nou inceput, iar fabulatiile pot continua la infinit. poate fi vorba si de un sfarsit metaforic vorbind, si tot mai multi inclina catre asta, nu ca murim toti si dispare Pamantul si tot ce exista. Si apoi - daca vine ce? ce poti face? daca ai sti ca o sa mori maine ce poti face? nu e acelasi lucru? asa ca n-are rost sa ne rupem sufletul cu frica si sa ne stricam cheful de viata cu astfel de chestii, om trai si-om vedea happy dai un vin fiert la 22.12. 2012? laughing

| alex0110 a răspuns (pentru mixxjim):

Dar in 21.12. 2012 planetele se aliniaza total si sigur va fi ceva!

| alex0110 a răspuns (pentru mixxjim):

Nu poti sti daca nu se inseala.

| mixxjim a răspuns (pentru alex0110):

Pai da, nu poti sti nici ce se intampla in urmatoarele 2 minute, dar atunci? drept pentru care, precum ziceam, n-are rost sa ne agitam degeaba si dai si tu un vin fiert pe 22.12 laughing tongue

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu era vorba de 12.12. 2012 ci de 21.12. 2012, data solstitiului de iarna.
Personal nu cred in asa ceva sau in predictiile mayasilor in jurul carora se face atata valva. Calendarul lor nu are nicio legatura cu sfarsitul lumii, ci mai degraba cu sfarsitul unui ciclu de 5200 de ani.

| Okami23 a răspuns:

Pe 21, nu pe 12. aceeasi intrebare vroiam sa pun si eu, nu prea cred ca s-ar sfarsi lumea asa, poate se va intampla ceva atunci. vorbim dupa 21 decembrie, vedem cine mai traieste big grin

| hmfkdhdfhufgfgh a răspuns:

Nu

| hmfkdhdfhufgfgh a răspuns:

E doar o prostie

| alex9911896 a răspuns:

Cand mori e sfarsitul lumi!

| Mazal a răspuns:

Nu ca asa au mai zis si in 2001 si in 2005 si nu s-a intamplat nimic numai Dumnezeu stie ce se va intampla

| CLDaraBomMinzy a răspuns:

De ce aș crede?

| TepesStyle explică:

Si daca vine sfarsitu pe 12 sau pe 21 ma supar pe voi ca o sa ma ia nepregatit laughing

| Predatorgirlx a răspuns:

Nuuu! Cand o sa vina Dumnezeu pe pamant si o sa zica ca o sa vina sfarsitul atunci va veni! happy

| MaDyTeIuBeStE95 a răspuns:

Nmeni nu poate sa stie asta numai DUMNEZEU, si oameni mor pe rand j mica mor toti odta, de vreun cutremur, foc mare s-ar putea sa moara

| BiohazardMan a răspuns:

Poate părea o prostie dar s-a dovedit prin calcule matematice ca toate seismele înregistrate pana acum au un tipar, iar ca cel mai probabil anul 2012 va fi anul în care un cutremur de o magnitudine apropiată de 7.
Totuşi nu vă speriaţi. încă. daca nu este anul acesta atunci probabilitatea ca sa fie in 2013 este de doua ori mai mare. Sfarsi este un cuvant prea aspru mai bine zicem ca va fi un cataclism (cutremur).