| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca siguranta e pentru sclavi si fricosi si nesiguranta e pentru oamenii libertini si curajosi? Unui sclav ii place sa stea in casa la caldura,sa se uite la tv,acolo unde s-a mai uitat si acum un an si nu l-a deranjat nimeni,acolo unde ceilalti au grija de el,nu? Pur si simplu se duce la munca si revine acasa unde-i siguranta unde se gandeste la ziua de maine si unde asculta de nevasta. Daca iese in lume,deja se gandeste la acasa,unde altii au grija de el,nu? Dar un om libertin? Poate sa stea incuiat in casa in siguranta si sa munceasca pentru cativa lei? Sau el prefera nesiguranta si prefera sa se duca sa isi caute libertatea si fericirea, unde poate dansa liber?

1 răspuns:
| geneza3 a răspuns:

Omul Lu dzeu Sta in casa omul Lu dats a se dice dupa Mai bine