| demidemidemi a întrebat:

Credeti in fantome? cele mai sincere intrebari primesc funda!

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Nu si sa iti explic si de ce. Dumnezeu a facut omul din 2 parti(materiala-trupul pamantesc si eterica-sufletul). dupa moarte sufletul iese din trup si merge la jduecata Domnului spre a i se hotara locul unde va sta pana la a doua venire a Domnului Iisus Hristos in lume.nici un suflet nu poate ramane aici. dupa moarte mergi ori in rai ori in iad.nu exista alt loc. ceea ce numim noi fantome,stafii, strigoi, etc. sunt nalucirile duhurilor necurate. diavolii pot lua orice forma.scopul lor este sa atace omul in cel mai sensibil punct al sau.sufletul.sa il sperie.sa il aduca pe culmile nebuniei si fricii.frica nu vine de la Domnul,frica vine de la diavol.e pacat sa fii fricos. odatace Dumnezeu este cu noi si ne iubeste, noua ne ramane doar sa ne punem toata credinta si nadejdea in El iar El nu ne va dezamagi.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10. sper ca team putut ajutahappy

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu crezi în fantome că ești un copil!
Eu sunt adult, am depășit vârsta când să cred în fantome.

| lifeisperfekt a răspuns:

Eu iti spun cu toata sinceritatea ca eu nu cred in fantome,adica bine exista o gramada de pareri, dar sincer eu nu cred. Poate fantomele exista, dar ele nu se arata tuturor.Sunt oameni care cred in ele si fac tot felul de chestii,de exemplu sa spui de nu stiu cate ori in fata oglinzii Blady Merry si ea ti se va arta.Da sunt oamenii care fac asta si poate daca chiar isi doresc si se roaga atata li se va arat, eu sincer nu a-si incerca sa fac chestia asta.Mi se pare stupid, aceasta este parerea mea happy.Pa!happy

| Bianca2505 a răspuns:

Nu happy
(majusculeee)

| RaduManole a răspuns:

Nup

| MarisAlin a răspuns:

Nu prea cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in fantome!

Doar in suflete care nu sau reincarnat!

(Probabil nu ma crezi dar nici nu ma tem te fantome chiar daca as vedea probabil cas avea frica aia interna dar daca ai credinta in D-zeu dc sa te temi ma rog?)

| BuFurnica a răspuns:

Uite, nu cred in fantome. Dar stiu ca exista niste spirite care inca sunt in lumea noastra. Care sunt ele? Spiritele persoanleor care au murit inainte de data in care ar fi trebuit sa moara [de exemplu, o fata de 19 ani s-a spanzurat, dar sa spunem ca ea ar fi trebuit sa moara pe la 77 de ani, ca atunci i s-ar fi terminat zilele. Pt ca a murit inainte de vreme, ea bantuie inca prin lumea noastra, pana cand va putea trece in "lumina".] Da, in astea cred. Nu ai simtit niciodata ca, chiar daca erai singura in casa sau pe strada, totusi aveai impresia ca mai este cineva cu tine? Eu am avut impresia asta, si clar era o fantoma, mai bine zis spirit, intelegi? Si mai sunt si spiritele acelor oameni care chiar daca au murit nu si-au gasit linistea. Si ar mai fii, greu de crezut, acei ingeri pazitori. Intelegi?

| Ry2002 a răspuns:

Nu dar sexy poza

| mely22 a răspuns:

NU stiu sigur.Dar uneori mi-ar veni sa cred pentru ca pana si la cele mai mici zgomote mi-e frica sa nu fie vreo aparitie ciudata.