| Sapphire a întrebat:

Credeti in ghicitul in cafea/carti? Argumentati. Poate ne povestiti si cateva experiente de genul acesta.

2 răspunsuri:
| vip 2010 a răspuns:

Draga mea, eu nu cred in asa ceva. Nu cred in vrajitoare, calugari, etc, cu toata ca sunt crestin-ortodox.

2 Imparati 17:17
Au trecut prin foc pe fiii şi fiicele lor, s-au dedat la ghicire şi vrăjitorii, şi s-au vândut ca să facă ce este rău înaintea Domnului, mâniindu-L.

Ieremia 27:9
De aceea, să n-ascultaţi pe proorocii voştri, pe ghicitorii voştri, pe visătorii voştri, pe cititorii voştri în stele, şi pe vrăjitorii voştri, care vă zic:, Nu veţi fi supuşi împăratului Babilonului!'

Vrajitoarele sunt niste mincionoase care iti iau banii. Nu te increde in asa ceva. Singurul care stie tot este Dumnezeu.
Acum 5-6 ani, bunica mea se duse la o vrajitoare sa faca vraji, doarece unchiul meu folosea alcool.Toate bune si frumoase. Merge prima data ii da bani, merge a 2-3 oara iarsi ii da bani. Fara nici un rezultat. Bunica mea a tinut tot feluri de chestii din alea dracesti, dar nu s-a intamplat nimic. Din contra el tot mai mult alcool folosea. Parca, in perioadele alea, asta era si mai agresiv. Deci nu Vrajitorie! 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu cred pentru ca e o prostie, doar ca sa iti ia banii.cineva a fost la asa ceva, acea persoana avea o prietena care a dus-o acolo si totul i-a fost ghicit corect de prezent dar de viitor numai prostii(asta s-a intamplat acum 3 ani). Apoi acea pers a aflat ca prietena ei ii povestise tot prezentul ei ghicitoarei si asa a stiut dna ghicitoare ce sa zica.in concluzie NU APELATI LA SERVICIILE ACESTOR MINCINOASE SI HOATE!