| Eusunttu a întrebat:

Credeti in ghicitul in carti normale?happy

8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Nu.tu?

| mdany a răspuns:

Ghicitul in cartii e lucrarea necuratului, sau in cel mai rau caz o scamatorie.cica hai ca iti citesc in carti.Iti vine un rosu.ghata mama drhaga acum o sa vezi rosu in fata ochiilorlaughing o porcarie.

| Bishop a răspuns:

Pffff eu si ghicesc la altii. Iau cateva carti la intamplare, le pun cu fata in jos, ii pun pe aia sa-mi puna o intrebare si apoi ii pun sa aleaga o carte. Daca e neagra raspunsul e 'da' daca e rosie e 'nu'... sau era invers thinking

| PlanetaMinunilor a răspuns:

NU...Chiar de mi-ar ghici cineva si misar intampla tot nu as crede...Parerea mea este ca dupa ce omul "afla ce i se va intampla" bine sau rau el se gandeste doar la acel lucru si gandinduse poate sa iti faca singur lucrurile prezise din reflex sau ceva de genu
Cum ar fi daca un om "ciudat" ar afla din carti ca isi va gasi iubirea vieti,el s-ar gandi doar la asta si va incerca sa isi caute iubirea fara sa ii pese de cat de "ciudat" ar fi, el gandinduse ca nu are cum sa dea gresi ca il ajuta "magia" dar de fapt el singur isi cauta.
Orice om ii capabil de ori ce sa faca numal in mintea lui trebuie sa fie siguranta ca nu va da gresi...

Sper ca ai inteles ceva din ce am zis, nu stiu daca are sens sau nu dar asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate, dar nu orcine poate ghici in carti. Dar daca cuiva i se citeste in carti acesta cand va muri va ajunge in iad pentru ca cititul in carti este un mare pacat.

| costinvlad a răspuns:

Pai, dupa mine, ghicitul in carti iti arata un viitor pe care, daca e rau, poti sa il evite oricine. Adica cartea iti zice ca pleci la drum si mori inseamna ca tu nu trebuie sa te duci la drum. Etc. E o metoda de a evita un viitor neplacut.

| Eusunttu explică:

Nu stiu ce sa zic:p

| ukuk2003_6429 a răspuns:

Sincer eu nu cred in ghicitul in carti... Nu cred ca cineva poate ghici ceva?! (Parerea mea)