| troleibuz a întrebat:

Credeti in puterea exemplului?

Ati intalnit oameni care v-au inspirat să faceți anumite gesturi sau să luați anumite decizii în viață?

8 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA!

O anumita persoana, pe care o urmaresc eu a spus pe un live ca nu a baut niciodata alcool. Pentru ca imi placea mult persoana respectiva, din momentul in care am auzit ce a spus nu am mai pus nici eu gura pe alcool. A trecut peste un an de atunci. Cam un an si 3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Foarte multi oameni.

| SilentRain a răspuns:

Au existat persoane care m-au pus pe gânduri și oare m-au motivat sa fiu o persoana mai calmă

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, au fost oameni care mi-au dat motivatie și mi-au schimbat perspectiva de viața.

| isemilia a răspuns:

Da. Sunt de parere ca unele din cele mai bune decizii din viata mea le-am luat in momentul in care am intalnit anumite persoane, in timp ce unele din cele mai rele alegeri le-am facut atunci cand am ales sa fac lucrurile fara sa ma gandesc la altceva. (cum ar fi : Ce ar face X persoana pe care o consider un model in aceasta situatie etc) Cred ca oricine are cel putin un om care, in mod constient sau neintentionat, l-a inspirat, indrumat, motivat etc. sa actioneze intr-un anumit fel intr-o situatie data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da și da. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intalnit oameni care m-au inspirat sa nu vreau sa mai intalnesc oameni. Se pune?