| Benghazini a întrebat:

Credeti in renastere? Daca nu spuneti-mi parerea voastra!

Răspuns Câştigător
| Adrianetc a răspuns:

Nu exista renastere, Cred in Isus, iar Isus a zis ca dupa moarte exista judecata, sufletul nu moare niciodata insa tu alegi cum o sa-ti petreci vesnicia, alaturi de Isus sau alaturi de ceilalti pacatosi satana si demoni.
Credeti-ma macar putin, vreti sa fiti intr-o vesnicie perfecta alaturi de El? in care nu exista pacat? stiu, este greu de crezut avand in vedere tristetea, egoismul si relele care se intampla dar putem fi alaturi de El. nu mai fiti indiferenti, ganditi-va 5 min la ce va zic, Isus a zis : Adevarat, adevarat iti spun ca, daca un om nu se naste din nou, nu poate vedea Imparatia lui Dumnezeu. Daca facem botez cand ne nastem nu se numeste botez in apa si duh, se numeste doar o baie, trebuie sa ne lepadam de pacat si sa-l urmam pe El printr-un legamant, botez, cum putem face asta daca de abia ne-am nascut,? nu avem discernamant, nici sa mergem nu putem, Isus a mai zis : Adevarat, adevarat iti spun ca, daca nu se naste cineva din apa si din Duh, nu poate sa intre in imparatie lui dumnezeu. Cum poate un bebelus sa faca legamantul cu Dumnezeu nu cunoaste binele si raul? Va rog. ganditi-va la ce v-am zis. Daca voi il Iubiti pe Isus, trebuie sa iubiti si ce zice el. nu mai stati in traditii, cititi Biblia si o sa cunoasteti Adevarul.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vom vedea dupa ce murim.

| Arthur a răspuns:

Dacă vorbeşti de Phoenix - da.

| HighByTheBeach a răspuns:

Pai daca vrei sa afli asteapta sa mori!

| Warhead a răspuns:

E ciudat cum dacă negi o chestie, trebuie să aduci argumente, dar când o aprobi, nu trebuie să aduci argumente.
Cei care cred în renaştere, de ce nu ar trebui să aducă argumente?

| regeleromaniei a răspuns:

Personal eu nu cred, ca daca ar fi asa numarul de oameni de pe Pamant ar fi acelasi, adica atunci cand ar muri cineva pac! se naste altcineva.