| kamydana a întrebat:

Crezi ca exista fantome?(cel mai expresiv comentariu primeste funda)

Răspuns Câştigător
| blue95 a răspuns:

Sincer nu cred in asa ceva. Poate ca exista, dar eu una nu cred, pentru ca nu am vazut cu ochii mei.si pana nu vad cu ochii mei nu cred laughing.
Fantomele sunt de obicei manifestarile spiritului sau sufletului unei persoane decedate. Unii extind ideea in credinta in fantomele animalelor decedate. Termenul fantoma se poate referi la orice fel de spirit sau demon (pezenhte demonice) care se manifesta intr-un anumit loc, dar in vorbirea populara se refera strict la spiritul unei persoane decedate. Unii sceptici pot gasi explicatii non-paranormale pentru fantome, dar credinta in fantome ramane persistenta.
Acum dupa parerea fiecaruia. unii spun ca au vazut. dar eu una nu am vazut. poate daca voi vedea o fantoma. voi credebig grin dar pana una alta NUbig grin

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu. E destul de expresiv?laughing

| Libelle a răspuns:

Buna! in fantome propiu zis nu cred pentru ca oamenii interpreteaza gresit fantomele. ei si le inchipuie ca pe niste chestii albe care te sperie in intuneric sau cand esti sungur. nu e adevarat ele sunt spiritele celor morti care nu raman pe pamant sunt in atmosfera si. e greu de explicat pentru ca este ceva mdivin...vad mereu tot ce facem dar nu au nici o putere sa ne atinga sau sa ne faca ceva pentru ca pur sh simplu nu sunt MATERIE. sunt doar aer, abur sunt suflet,winking

| OanaG a răspuns:

Da exista, desi eu nu cred in aceasta afirmatielaughing. E expresiv?laughing

| SweetPrinces a răspuns:

Ia sa te uiti pe discoverii la fenomene stranii pe la ora 22 sau 23 nu mai stiu sigur in ce zi arata, o sa te ia cu fiori ce o sa vezi. si eu cred ca exista fantome happy

| pchdinamo a răspuns:

Nu stiu ce sa zic exista o infinitate de posibilitati dar dupa ce murim toti ar trebui sa ne ridicam cu sufletu sus dar sunt uni oameni care le este teama si ramanan pe acel loc.winking

| NEC a răspuns:

Cine stie? poate exista tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie niciodata, poate ca exista.

dar daca exista sunt niste spirite care inca nu au fost fericite care nu s-a au deus in iad sau rai ma rog si mie mi-s-a intamplat sa fiu sufocat int-o bibiloteca eu cu ink 3 sau 4 copii cand am iesit de acolo ne simteam super bine ma rog nu asta conteaza conteaza ca ele exista si de fiecare data trebuie sa stati cu preotul la voi in casa si cu un microfon deschis ca sa auziti... ma rog astea nu le iau de la fenomeni straini sau altele astea l-iau din experieta propie. uneori ele pot lua alte fiinte cu el daca pleaca si poatea sa iti distrugra foate repede familia

parerea mea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantome? Intruchipari ale raului? Noo, sunt roade ale imaginatiei.

| deutza8 a răspuns:

Eu nu cred ca exista fantome, am vazut pe acasa tv, la povestiri adevarate, ultimul vampir si niste strigoi, aia is doar niste oameni ticniti, asa ca fantome nu exista, nare cum.