| chiftelutacrocanta a întrebat:

Crezi ca in Romania oamenii sunt diferiti din punct de vedere psihic in functie de orasul in care stau? De exemplu Bucurestenii au o alta mentalitate decat Satmarenii? Care oameni se aseamana la mentalitate cel mai mult in functie de orasul in care stau? Tu din ce oras esti?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu am fost pe acolo sa stiu dar banuiesc ca fiecare e ipocrit in felul lui, Timisoara

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Normal ca nu, toti suntem ipocriti si tu si eu asta e natura umana asa e omul facut sa fie

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Fi calm ca nici eu nu sunt patriot pentru Romania iar cu rasismul consider popoarele germanice superioare altor popoare ca asta e realitatea

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Intelectual man, dar si de chinezi imi place sau japonezi, sud coreni oamenii harnici, corecti, adica popoarele bogate in mare parte sunt cele germanice ele conduc lumea uitate in top 8 de curiozitate

Germania
usa
Anglia
Australia
Austria
norvergia, suedia, danemarca toata europa de nord

asta nu-i rasism e realitatea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o diferenta de mentalitate bineintele. Ea provine in primul rand din nivelul de trai. In orasele mari oamenii sunt mai deschisi catre cultura, distractie, relaxare decat cei din orasele mici unde si veniturile sunt mai mici.

| T0T a răspuns:

Nu aș judeca niciodată un om ca mentalitate după locul în care stă, mi se pare absurd.

| justanotheruser99 a răspuns:

Mentalitatea nu e determinata de orasul in care stai. Dar, da, se poate spune ca alta mentalitatea are un clujean fata de un moldovean. Exemplul tau cu satmarenii e destul de bun, adica fara suparare, bucurestenii se compora ca niste tigani (nu toti, dar sunt destul de multi totusi) in timp ce majoritatea satmarenilor sunt cu bun simt (am zis majoritatea, si aici sunt exceptii). Nu pot sa iti spun exact care oameni se aseamana cel mai mult, dar in general cei din aceleasi regiuni. Si ca fapt divers si destul de bizar, si eu sunt din SM.

Răspuns utilizator avertizat
| justanotheruser99 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Bine de stiut.

| RAY a răspuns (pentru justanotheruser99):

Poate va dati intarnire

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RAY):

laughing Absolut

| RAY a răspuns (pentru justanotheruser99):

E baiat cuminte, mulsulman, poate are vreo ruda cu petrol de ce nu?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RAY):

Da, am ramas fara cuvinte. Sunt uimita. Cuminte-bifat; musulman-bifat; detinator de petrol-bifat. Ce-ti mai trebuie? laughing

| RAY a răspuns (pentru justanotheruser99):

Corect,hai ca poate iese ceva si devi mulsulmana si asa e la moda, faza proasta e ca la ei nu se bea alcool nu ma pot imbata la nunta voastra, vrei un badboy?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RAY):

De mica mi-am dorit sa fiu musulmana laughing uite acum am ocazia.

| RAY a răspuns (pentru justanotheruser99):

Sa vedem daca chiftea te va lasa pe TPU dupa nunta ca poate gelos ca te fur la mine in harem

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RAY):

Ai deja haremul tau? laughing Mare realizare, inca un motiv sa fie Chifteluta gelos.

| RAY a răspuns (pentru justanotheruser99):

Au mai ramas doar hainele lor mau parasit toate, poate vrei sa le imbraci tu ce spui?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RAY):

Hmmm... scuze dar nu port decat hainele mele laughing Imi pare sincer rau, dar daca ma razandesc pe viitor promit ca te anunt.

| RAY a răspuns (pentru justanotheruser99):

Lasa-mi adresa ta sa te vizitez cu avionul

Răspuns utilizator avertizat
| justanotheruser99 a răspuns:

Da laughing dar sunt vegetariana laughing

Răspuns utilizator avertizat
| justanotheruser99 a răspuns:

Stiu laughing dar urăsc soia.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Fiecare are imperfectiunile lui nimeni nu-i perfect fiecare are prostia lui, fiecare are o mentalitate diferita, mai buna sau mai rea nu cred ca orasul in care traiesti ar avea o legatura cu mentalitatea poate anumiti oameni din locul respectiv ar putea sa iti influenteze gandirea in bine sau in rau.
Din Mioveni sunt.