| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Cu ce ar putea contribui Romania la imogatirea comunitatii europene? si cre sunt cele mai imp drepturi si responsabilitati ale cetatenilor europeni...

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Romania contribuie prin munca ¨silnica¨ pentru a face europenii adevarati cu fundul mare? Drepturi avem cateva, obligatii cu carul.Asta mai e dreptate?

| anad a răspuns:

Deja a imbogatit-o cu hoti, criminali, sclavi moderni (munca istovitoare pe bani putini ), minti luminate, specialisti de valoare si multi, multi alti oameni care, pentru un trai mai bun (mai ales pentru. copii ), au ales sa isi franga sufletele(ale lor si ale celor dragi pe care i-au parasit ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai tu! Cand ma gandesc ca cetatenii elvetieni au votat un ajutor de 1 miliard Romaniei si Bulgariei! Si sefii tot incercau sa ne convinga ca ar fi o investitie... Naivi mai sunt unii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandakeat, aasta imi aminteste de ajutoarele venite din Europa dupa revolutie, care fireste, fiind ajutoare erau moca. Ei bine, ajunse in tara, in loc sa fie distribuite populatiei, au fost "distribuite" prin intermediul magazinelor, adica populatia cumpara de la magazin, ajutoare europenehee hee (ris amar)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensei, imi aduc si eu aminte de puloverele cu gauri de mita si papucii din plastic, nu-ti face grijia... M-a marcat in asa fel ca eu nu mai port pulovere, de exemplu. Eram serioasa cand am vorbit de investitie. Cred ca si Barosso desi ma intreb daca nu bause un sprit inainte de a vorbi de coeziune si investitie pe termen lung. Mai e la moda spritul sau acum se bea cosmopolitan? Pentru ultima fraza imi place o expresie, "garde-fou", dar nu stiu cum sa o traduc pentru moment. Mai revin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandakeat, mai nou ne imbatam cu apa rece, spritul e pentru boierihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa rece probabil dar la ambalaj din plastic. Pe vremea mea ne multumeam cu apa de la robinet. A propos, am vazut si pe aici de vanzare sticle cu apa cea mai pura din lume, cica. Ca snobi sunt peste tot (turisti mai ales dar nu dau mai multe indicatii ca voi fi tratata de xenofoba)... Apa vine din Canada, 300ml costa 20 dolari US. Nu stiu ce gust are ca am preferat sa-mi cumpar un CD cu Bill Evans. Dar am ezitat... Oare am ratat ceva?