| Raluca1724 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma imbrac la inmormantare? Luni are loc inmormantarea unei rude si pana atunci inca nu am decis cu ce as putea sa ma imbrac. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imbraca-te foarte sobru: preferabil fusta neagra sau bleumarin (merg si pantaloni clasici, cu dunga calcata, in nici un caz in blugi sau pantaloni stretch), o bluza alba, albastru inchis (neagra numai daca iti este o ruda apropiata) si sacou sau haina mai eleganta inchisa la culoare. Se poaret ciorapi negri (singura data cand se poarta) si pantofi fara toc.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un costum cu pantalon cu dungă permanentă sau fustă clasică, o cămășuță, fără machiaj și parfum.
Ținuta vestimentară trebuie să fie obligatoriu neagră, exclus alte culori. Mergi la o înmormântare care durează câteva ore și poți sta într-o ținută clasică neagră.
Pa, pa.

| Silvia a răspuns:

În niciun caz in fustă scurtă şi tricou roz cu Mickey Mousehee hee. Blugi negrii şi o bluză dacă se poate de aceeaşi culoare[negru e nonculoare, ştiulaughing]happy.

| imiplacemov a răspuns:

O rochie lunga neagra. Sau ceva orice. Negru sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In negru?thinking
In niste jeansi/pantaloni negrii, o bluza de culoare inchisa(daca ai neagra e bine-si fara decolteu!)si o gecuta daca e putin racoare/sau ploua.Si pantofi sau adidasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o iubeai, negru. daca o urai, rosu. daca erai infiderenta, gri.