| Sebby_6032 a întrebat:

Cu ce ma poate afecta daca ma apuc prea devreme de culturism? Am auzit ca afecteaza cresterea in inaltime. E adevarat? Desi am 14 ani, sunt destul de inalt. Totusi... ce pot patii de la "trasul de fiare" la varsta mea?

Răspuns Câştigător
| Andrei_6410 a răspuns:

Poti sa faci linistit nu te opreste nimeni sa faci sport numai sa nu faci anumite exerciti cum ar fi presa, genoflexiuni cu greutati...

2 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Mai degraba fa inot si sala dar nu exagerata sala! Asta ar fi cel mai recomandat sa faci. Iti pot spune ca este adevarata treaba cu inaltatul.

| TudorProCulturism a răspuns:

La varsta ta oasele nu sunt dezvoltate suficient, esti in crestere, nu te juca cu asta, scolioza, cifoza. Mai asteapta vreo 2 ani. poti face acasa tractiuni (improvizeaza o bara), flotari, genuflexiuni, abdominale