| anonim_4396 a întrebat:

Cum a-ti reactiona daca a-ti fi tradati?

Răspuns Câştigător
| Nikoleee a răspuns:

Avand in vedere ca in viata te vei confrunta cu diferite tradari in permanenta, ori de la unu ori de la altu, nu m-ar mira laughing chiar daca m-ar durea as lua-o in ras, si mi-as vedea de viata in continuare.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il bag in pastele cailor pe el sau ea si inchei legatura nici nu astept raspuns laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Nimic.
Razbunarea e arma prostuluiwinking

| zurick a răspuns:

I-am spus in fata asta.Relatia de prietenie s-a racit si toti au crezut ca este vina mea si ca eu sunt aia care strica totul pana ce si-au dat seama si ei dupa cateva luni adevarul dureros.Si eu vorbesc de o tradare fata de toti, una care nu stii cum sa reactionez, nici macar adultii n-au stiut cum sa reactioneze.(eee acum tot eu sunt aia care distruge totul sau aia care le-a deschis ochii?)

| BLeur a răspuns:

Simplu, le-aş spune/i-aş spune : ' Du-te cu tot cu cine vrei şi pa. Nu mai exişti pentru mine, eşti un 0. ' şi cu singuranţă tot la mine se va întoarce, dar va fi prea târziu.

| Veromi321 a răspuns:

Depinde sunt diferite cazuri si diferite tipuri de tradari. De orice fel de tradare ar fi vorba intotdeauna iti va lasa un gust amar, o parere de rau, o dezamagire, o durere interioara, o inima franta, etc. Oricum ar fi intotdeauna trebuie sa fi direct si sa zici in fata ceea ce ai de spus aceleia sau aceluia care te-a tradat. Spune-i cu aceeasi durere pe care ea/el ti-a creat-o tie, atingandu-l/atingand-o unde il/o doare mai tare dar, fara sa uiti: cu fruntea sus si trecand mai departe.