| anonim_4396 a întrebat:

Bărbați/băieți, voi v-ați putea da seama că iubita/soția voastră este bisexuală și are o relatie secretă cu o altă femeie?
Care ar fi semnele după care ați dibui-o?
Cum ați reactiona?
V-ați simți trădați?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Statisticile spun ca 70% dintre femei ar face sex cu alte femei, deci sunt cel putin bisexuale. Stiind asta, eu intotdeauna am plecat de la premisa ca partenera mea mai degraba e bisexuala decat heterosexuala (chiar daca nu am discutat despre asta cu ea), pentru ca e evident ca e o probabilitate mai mica sa faca parte din cele 30%.
Semne ca e bisexuala? Daca vrea sa ascunda asta, cred ca o va face fara nici o problema, fara sa-si dea seama cineva.
Semne ca are o relatie secreta cu o alta femeie? Daca petrece mult (sau foarte mult) timp cu o "prietena foarte buna", daca pleaca impreuna in diverse locuri, daca exista "timpi morti" cand lipseste de acasa si nu stiu unde e, chiar daca poate e nevinovata si nu ma inseala, eu cu siguranta voi presupune ca o face.
Cum as reactiona? Tradarea e tradare, chiar daca si-o trage cu o femeie tot inselat se numeste, insa nu as fi in nici un caz la fel de furios cum as fi daca m-ar insela cu un barbat. Una peste alta, tot m-as desparti de ea, pentru ca nu as putea sa o iert si oricum mi-ar fi evident ca am pierdut-o. Din moment ce a ales sa fie cu acea femeie, nu mai e a mea, chiar daca vine seara si doarme langa mine in pat.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Nu după semne, ci cu cine se întâlnește.
3. Aș lăsa-o să se iubească ca cățelele.
4. Nu că trădarea este la sex normal cu un mascul, nu la mozol.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum să-ți dai seama de orientarea sexuală a unei persoane (cu excepția unor extreme) dacă nu o declară de bunăvoie.
De multe ori, nici când înșeală nu realizezi.
M-aș simți trădat dacă nu am fi stabilit de la început că putem avea o relație deschisă.

| chuckmanson a răspuns:

1. Mi-ar spune direct pentru că nu sunt un idiot ca să fiu homofob și toată lumea care mă cunoaște știe asta.
2. Neaplicabil
3. Și eu sunt bisexual deci m-aș bucura. Majoritatea prietenilor mei sunt și ei lgbt deci m-aș bcura să am și o iubită lgbt. Queer power!
4. Dacă aș fi fost un bigot imbecil probabil. Din moment ce nu sunt nici una, nu m-aș simți trădat absolut deloc.
Asta dacă doar ar fi bisexuală dar fidelă mie.
Cât despre faza că ar avea o relație cu altă femeie aș reacționa la fel cum ar fi dacă m-ar fi înșelat cu un bărbat. Orientarea sexuală este irelevantă, pur și simplu nu aș fi cu o persoană care înșeală, iar oamenii care spun că bisexualii înseală mai mukt sunt niște homofobi imbecili.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Eu, personal, o sa comunic cu femeia aia si o sa o întreb daca e bisexuala sau nu. In principal la începutul relatiei. O întreb dar după ce ajungem sa cadem la un comun de acord ca dacă e ceva ce nu ne place la celalalt, măcar sa zicem sa vedem daca poate fi rezolvat sau nu. Daca e bi si mi-a ascuns asta, chiar si dupa ce am intrebat-o, nu o sa ma afecteze asa serios(totusi, m-a mintit si mi-a ascuns ceva), dar daca mi-a spus ca nu e bi si aflu ca are o aventura cu o femeie, atunci normal ca m-as simti tradat si as incheia lucrurile intre noi cat de repede as putea. Mie imi place sa mai si duc vorbe nasoale despre persoanle care m-au rănit si nu le mai suport prin oras, pe la prieteni.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Practic te insela dar nu se stie piate o faceti in 3