| kyjonopsy a întrebat:

Cum adica sa ai caracter? dar carisma? funda!

3 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Caracterul unui om e o sumă a calităților și circumstanțelor pozitive prin care o persoană se deosebește de mulțime. E diferit de personalitate, tocmai prin natura pozitivă căci personalitatea poate fi și negativă.
Carisma e de asemenea o sumă de gesturi, combinate cu un stil de limbaj și înfățișare, toate cu scopul de a avea o imagine plăcută într-un anume cerc social; e imaginea cuiva care impune respectul celor din jur.

| NastaseAlina a răspuns:

1.A avea caracter înseamnă a-ţi concentra şi a-ţi întări energia voluntară, înseamnă a te elibera de influenţele din afară, a pune unitatea în locul contradicţiilor, în sfârşit a birui toate formele laşităţii şi ale moliciunii.
2.A avea carismă înseamnă a avea farmec personal, a atrage oamenii ca un magnet, fără să faci nici un efort special pentru asta. E un dar, cu care te naști, însă nu e un talent.

| AshWater a răspuns:

Sa ai caracter poate inseamna sa fi "cool", "de gasca" sau "de treaba". Adica sa le placa la oameni in preajma ta... In privinta carismei, sincer nu prea stiu laughing