| Elena1234456 a întrebat:

Cum ai grija de gaurile facute de curand in urechi?

Răspuns Câştigător
| Angiutssa a răspuns:

Pai... daca ti le-ai facut la un salon, tii cerceii medicinali in ureche cel putin 2 saptamani.In fiecare dimineata si seara dai cu vata sau picuri cu pipeta putin spirt medicinal, dupa care rasucesti putin cerceii, ca sa nu se lipeasca.Incearca sa nu pui mana la ureche daca esti murdara.
Daca ti le-ai facut acasa, ai grija sa porti cercei de aur sau macar argint.Asa nu se va infecta.Trebuie sa dai cu spirt si sa rasucesti asa cum am zis mai sus.

6 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Dezinfectezi cu spirt medicinal, apoi pui unguent hidrocortizon!

| cosima11 a răspuns:

Nu porti alti cercei in afara de aur sau argint si seara inainte de culcare, te poti sterge cu putina vata cu spirt.:*

| judgement a răspuns:

In primul rand, daca iti faci o gaura ai grija sa porti, cel putin la inceput cercel de argint nu facaturi din metale de nimic, si ca sa nu se infecteze, poti sa ti zona unde ai cercelul proaspat pus acoperita cu un plasture... sau cel mai bine desi costa ceva te duci la un specialsit sa til puna (poti sa te duci la un salon de tatuaje, pentru ca ei fac si gauri)winking

| caramelagurl33 a răspuns:

Nu trebuie sa ai grija trebuie sa iti pui cerceii si gat laughing

| DraIneR a răspuns:

NU scoti cercelul altfel se va infecta

| xxx_3788 a răspuns:

In primul rand ai cerceii medicinali happy ii ti cat ti-a zis cel la care ti iai pus happy apoi orice cercei iti pui dezinfecteazai big grin for your safe