| AlinutzaRouz a întrebat:

Cum apare luna plina in calendarul ortodox?

Răspuns Câştigător
| Ana a răspuns:

Un cerc gol

5 răspunsuri:
| Zambete89 a răspuns:

O bulinuta neagra in partea dreapta a fiecarei saptamani din luna.
Sper ca te-am ajutat :*

| AlinutzaRouz explică:

Kronstadt la ce te referi cand spui`` problema mea``? eu intrebam numa asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luna plina apare dupa un program bine stabilit de Pamant si Luna. Problema ta nu tine de calendarul ortodox.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apare scris.luna noua, primul patrar, al doilea patrar, luna plina.

| veniamin a răspuns:

Păi, dacă vrei să afli răspunsul la această întrebare, şi să tragi un folos, caută în Pascalia de la www.ortodoxtraditional.wordpress.com si acolo vei afla luna plină a fiecărui an, acolo afli data paştilor şi cred că asta este de mare folos pentru noi toţi, nu filozofia care este înţeleaptă în a ne înşela, nu a ne face liberi:)